RSS


Категорії статей: Жіночий одяг ;

Жіночі плащі та тренчі

Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі

Коли глашатаї Високої моди проголошують в черговий раз еру «жіночної елегантності», ми відразу ж розуміємо, що головним предметом гардероба для міжсезоння буде проголошено пальто. Воно консервативне, респектабельне, жіночне, елегантне і абсолютно пристойне. Проте далеко не всі готово з цим миритися.

Річ у тому, що за довгий час демократизації моди і її правил ми звикли до тих прагматичних і універсальних предметів гардероба, які нам подарували емансипація і фемінізм. Як завжди, все зручне, універсальне і практичне привласнили собі чоловіки. Отже немає нічого дивного в тому, що жінки боролися за право користуватися цими зручностями нарівні з правом голосу і іншими політичними правами.

Звичайно ж, мова йде про такі звичн і зручні предмети гардероба, як куртка, брюки, сорочка, бриджі, трикотажні джемпери. У тому ж ряду стоять і звичайні плащі, які ще зовсім недавно просто неможливо було представити в гардеробі благородної пані.

Фахівці від моди по-різному називають той період, коли жінки спочатку боязко, а потім усе більш рішуче одягалися в плащі. Ні, не в ті романтичні накидки без рукавів, які виготовлялися з кастільських мережив і вважалися плащами для представниць благородних кровей. А в справжнісінькі двобортні або однобортні плащі, які облягають фігуру і дозволяють без всяких затій вберегтися від негоди.

Проте найправильнішою відповіддю, напевно, треба рахувати сорокові роки минулого століття, коли війна сплутала всі правила і змінила всі підходи відносно жіночих пристрастей. Поки чоловіки воювали, жінки тримали на собі не лише власний будинок, але і економіку багатьох країн. Вони стали робочими одиницями - безстатевими, асексуальними.

Їх захоплення типовими чоловічими предметами гардероба вже не здавалося викликом суспільної моралі. Воно, по-перше, було обумовлене суворими правилами суворого військового часу, а по-друге, дозволяло якось проявити жіночу сексуальність і перетворити безстатева істоту, яка стоїть за верстатом або сидить за кермом автомобіля, у найчарівнішу панночку.

Але коли військовий час пішов, виявилось, що жінки зовсім не збираються повертатися до ніжних платтячок і абсолютній покірливості. Їм, уявіть собі, сподобалося ходити в зручному, практичному і, як виявилось, сповна сексуальному одязі. Серед завоювань наполегливих жінок виявилися і плащі.

Тоді це були в першу чергу чудові тренчи, які, як відомо, ведуть свій родовід від військового одягу британських офіцерів. Нове життя їм подарували спочатку культові фільми сорокових років (досить пригадати того ж Богарта, елегантно затягнутого в такий плащ), а потім і чарівні панночки післявоєнної пори.

З тих пір тренчи практично не покидають модні подіуми, вони то рішуче завойовуючи верхні рядки в хіт-парадах світу моди, то на якийсь час відступаючи в тінь, але ніколи не здають своїх позицій повністю. Просто кожен новий модний сезон вносив якусь свою родзинку, то підсилюючи стиль унісекс, то впадаючи у відверту гламурність.

Особливістю нинішнього осіннього сезону можна вважати гідну середину між цими крайнощами. Абсолютно класичні тренчи сьогодні представлені, наприклад, в колекціях від BetseyJohnson або Sonia Rykiel. Це світлі стримані кольори та щільна бавовна в суміші з сучасними синтетичними матеріалами. Сучасні технології роблять такі плащі легкими, немнучкими і одночасно водонепроникними.

Вони добре поєднуються як з брюками будь-якої ширини, так і з вузькими подовженими спідницями-олівцями, які цього сезону є очевидним must have. За великим рахунком, такі плащі поєднуються з чим завгодно і личать жінкам будь-якого соціального і матеріального положення. Ось тільки юні панночки виглядають в них якось занадто дорослими.

Інша спадщина минулого, яка експлуатується майже з тією ж інтенсивністю, це - це укорочені плащі А-подібного силуету, які вважаються породженням вже післявоєнної пори і спробою якраз побороти укорінену звичку виглядати, як чоловіки. На початок п'ятдесятих років жінці пора вже було звикати виглядати, як жінка, і відчувати себе жіночною - легковажною, кокетливою, ніжною, бажаною. Важко, взагалі-то, забажати жінку, яка виглядає, як суворий полковник у відставці.

Плащики, які з'явилися у той час, були з більш жіночних тканин та більш жіночних відтінків - рожевого, червоного, гірчичного чи блакитного кольору. Сьогодні і вони прийшли в осінню моду (втім, як і рік тому). Правда, відтінки все ж стриманіші (бежевий, сірий, чорний, охра), і абсолютно відсутній який би то не було зухвалий декор, яким були відмічені подібні моделі минулого року.

Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі

Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі

Жіночі плащі та тренчі
Жіночі плащі та тренчі

Хіба що до спадщини п'ятдесятих-шестидесятих (втім, як і до спадщини сорокових) років додані деякі фішки не менш актуальних восьмидесятих - наприклад, широкі плечі або широкі шкіряні ремені, які сильно затягнуті на талії, створюючи при цьому фігуру «пісочний годинник».

Втім, без гламуру не обійшовся і тут. Тому в традиційних по силуету тренчів сьогодні з'являються подвійно-потрійні коміри, великі об'ємні накладні кишені, подвійно-потрійні кокетки, перебільшено широкі розкльошені рукави-балони і трохи призібрані на талії спідниці (які при використанні широких ременів роблять нижню частину будь-якої жіночої фігури ще об'ємнішою).