RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Японська мода

Японська мода
Японська мода
Японська мода

У Японії абсолютно нез'ясовним чином поєднується східна стриманість, покірливість і західна сміливість, тяга до експериментів. Розглядаючи моду made in Japan не можна не відзначити запозичення як основний чинник, на якому зводиться культ японської моди. І виражається це по-різному. Японські дизайнери, які випускають моделей на подіум, реалізовують запозичине із Заходу дуже делікатно.

В той же час, багатьом японцям слово «лаконічність» ніби не знайомо. Те, що на них надіте - це один великий акцент. Про моду японських вулиць мало чути - її треба бачити.

Фруктовий рай

Модників японських вулиць часто називають «фруктами», і це неспроста. Безумовно, службовець крупної токійської корпорації, з ранку до ночі упакований в чорний костюм, окрім як «фруктом» не назве свого співвітчизника в рожевому костюмчику, що побрязкує різноколірними пластиковими аксесуарами, але справа не лише в цьому. Одного дня фотограф Соїті Аюки вирішив сфотографувати молодих людей, які розгулювали по вулицям району Харадзюку в Токіо в дуже дивних вбраннях. Навіть не можна сказати, що в їх образі був видимим якийсь стиль - вони просто надівали на себе все, що їм подобалося, одяг і аксесуари яскравих кольорів, не дуже піклуючись про моду як таку. Цим токійським фрікам і був присвячений новий журнал Fruits - найвідповідніша для нього назва.

Харадзюку часто застосовують для позначення вуличної моди Японії в цілому, але це не зовсім правильно, хоча і має під собою підстави. Харадзюку - це, швидше, джерело, звідки можна черпати натхнення для нових стилів. Хоча, у всіх у них є своє чітке позначення, розділення, яке для самих японців не здається бездумним. Кожен стиль японської вуличної моди - це своя філософія з акцентом на демонстративність.

Мультперсонажі

Японські модники нагадують героїв їх же мультфільмів. І це лише навскидку, адже занурившись глибше в назви, ми виявимо окремий стиль, заснований на любові до мультиків. І не лише до них.

Cosplay (costume play) - це любов до мультиплікаційних персонажів або героїв комп'ютерних ігор, яка виражається як в наслідуванні образу, так і у великій кількості аксесуарів у формі мультперсонажів.

Пристрасть до декоративності знайшла себе в окремому стилі decora, послідовники якого з властивою їм щедрістю прикрашають себе аксесуарами, і так наполегливо, що про їх наближення можна взнати по характерному побрязкуванню.

Visual key - це маніфест унісексу, безстатевості або двостатевості. Складно зрозуміти, хлопчик або дівчинка ховається під епатажним одягом і дикою зачіскою, де прослідковується і готика і панк і бо-зна що.

Дівочі марення

Найобширніший сектор японської вуличної моди є торжеством жіночності, знову таки у вельми своєрідній інтерпретації.

Готична Лоліта - інфантильність в тисках готичного образу з претензією на аристократичність - один з найпопулярніших напрямів. Витонченості з нальотом романтичного гламуру віддають перевагу адепти himegyaru, стилю японських принцес в рожевих платтях, з карамелевими локонами і макіяжем, витриманим в тій же солодкій стилістиці.

Не обходиться і без традиційного азіатського наслідування західній моді, інколи не самій кращій. Блідолиці і чорноволосі японські дівчата вибілюють свої локони і підсмажуються в солярії, аби бути схожими на загорілих американських панночок. Для цього вони надівають міні, кільця, браслети, взуття на платформі і яскраво малюються, показуючи свою приналежність до ganguro (гангуро), або віддають перевагу посиленому його варіанту - kogiaru (когяру), роблячи свою шкіру екстремально смуглявою, що особливо яскраво контрастує зі світлими тінями і помадою. Дічата-гангуро і когяру дуже схожі і одягом, і пристрастю до яскравих кольорів, блиску, стразів і мобільних телефонів.

Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода

Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода
Японська мода

Японська мода

Японська мода - це безумний калейдоскоп, в якому змішується безліч субкультур, і кожна з них прагне проявити свою винятковість. Ці напрями витікають одне з одного, від них відгалужуються нові, та їх свіжі інтерпретаціїї, посилені чи послаблені. Одні втрачають популярність, їм на зміну приходять інші, не менш примітні, божевільні, і все з тим же незмінним посиланням - ми не такі як всі.