RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Вінтаж-одяг - що це таке?

Вінтаж-одяг
Вінтаж-одяг
У модних оглядах зараз дуже часто зустрічаються поняття “Стиль вінтаж” або “вінтажний одяг“. Пропоную розібратися, що ці поняття означають і які ознаки характерні для вінтажного одягу.

Стиль вінтаж або vintage style - модний напрям, який має на увазі під собою друге життя ексклюзивних старих речей. Вінтажний одяг - це речі з віком від 20 до 50-ти років. Якщо одягу менше двох десятків років - він вважається сучасним, а якщо більше, то належить вже до ретро-стилю.

Вінтажні речі обов'язково мають бути оригінальними і відображати модний перебіг десятиліть, в яких він був створений. Тобто вінтаж - це не ширвжиток свого часу, це річ, яка була унікальною і дорогою ще тоді, наприклад, дизайнерською або брендовою.

Зараз деякі жіночі видання і сайти радять: “Візьми із старої шафи улюблений мамин светр, який вона не носить багато років, і буде тобі vintage!” Нічого подібного! 95 відсотків, що це не вінтаж, а просто улюблений мамин светр! 5 відсотків - виключення, тобто вірогідність того, що твоїй мамі в роки СРСР вдалося-таки дістати річ без аналогів або, принаймні, досить рідкісну і тому не ширвжиток. При цьому, не забувай, в ній повинна просліджуватися модна тенденція, характерна для тих років, наприклад, особлива строчка, малюнок, спосіб в'язки або декорування і тому подібне.

Інші поширені поради - піди в second-hand, купи собі пошарпану річ - буде у тебе вінтажний одяг! Дзуськи! На 99,9% це буде просто поношене лахміття! У секондах західних країнах, вірогідність, можливо, трохи зростає, але в наших постсоціалістичних - вона мізерно мала.

Третя невірна порада - одягни плаття, які не носила років 10, наприклад те ж випускне, і відразу станеш власницею вінтажного плаття! Знову ж таки дурощі, вік не той. А ось до випускного костюма мами можеш придивитисяя - можливо, він і відноситься до вінтаж-одягу!

Ще один факт про vintage clothes: окрім віку, ці речі можуть нести в собі певне ім'я або історію. Певне ім'я - це ім'я дизайнера або відомої людини, яка одягала цей одяг. Історія означає зв'язок даної вінтажної речі з певною благородною подією.

Вінтаж-одяг
Вінтаж-одяг
Вінтаж-одяг

Загалом, якщо тобі подобається вінтажний стиль, май на увазі, що відповідність йому зажадає чималих коштів, адже справжні вінтажні речі, з причини своєї эксклюзивності, коштують від декількох сотень до декількох тисяч доларів! Дешевше буде сучасний одяг, який копіює ознаки вінтажа, або вінтажна біжутерія. @ed

По матеріалах azazell.com