RSS


Категорії статей: Модні бренди ;

Валентин Юдашкін

Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін

Це ім'я знайоме всім - Валентін Юдашкін. Людина талановита, цікава і популярна, він вважається одним з найуспішніших дизайнерів на теренах колишнього СРСР і далеко не останньою персоною на всьому модному світі. Як він починав свою дорогу у світі моди? Валентин Юдашкин народився 14 жовтня 1963 р. в селищі Баковка Одінцовського району Московської області. Пристрасть до моделювання одягу у нього з'явилася ще в школі. Днями і ночами майбутній успішний кутюрье малював свої перші «моделі» і сам же займався їх втіленням в життя: робив викрійки, шив із всього, що попадалося під руку - причому не лише для себе, але і для друзів. Склавши випускні іспити, Валентін недовго думав над тим, де продовжити навчання.

Але новина про його рішення засмутила батьків, які вважали, що професія модельєра - зовсім не чоловіча справа. Але давити на сина вони не стали, і в 1981 році Юдашкин поступив в Московський індустріальний технікум на факультет моделювання. Валентіна не зупинило і те, що на його курсі «Дизайн моди» вчилися виключно дівчата.

Вчитися йому дуже подобалося, але вже через рік довелося на якийсь час залишити улюблене заняття: Валентін пішов служити в армію. Майбутній модельєр продовжував обдумувати нові ідеї і плани і зайнявся їх втіленням відразу після повернення в технікум. У Московському Будинку моди Валентин проходить переддипломну практику. У 1986 році він успішно захистив дипломні роботи по темах «Історичний костюм» і «Макіяж і декоративна косметика» і отримав «червоний» диплом.

Найперший показ власної колекції з 150 моделей відбувся в концертному залі готелю «Орел» в Москві. Цей показ зробив Валентина Юдашкина відомим у всій країні. Головною частиною показу стало плаття, яке і до сих пір є самостійним об'єктом творчості Валентина і почало своє власне життя в просторі світової моди.

Під кінець вісімдесятих - в 1988 році при союзтеатрі СРСР 25-річний модельєр відкрив фірму «Vali-мода». Трохи пізніше в Колонному залі Будинку Союзів були продемонстровані нові колекції Юдашкина «Русь», а пізніше - «Петровський бал». Практично відразу на Юдашкина звернули увагу французькі кутюрье. Завдяки цьому молодий модельєр отримав запрошення в столицю моди - Париж.

1991 рік стало справжнім проривом в творчості Валентина Юдашкіна. Модельєр відкрив фірму «Valentin Yudashkin» і створив першу колекцію класу Haute Couture - «Фаберже». Все в тому ж 91-м в Посольстві Росії у Франції пройшов черговий показ Паризького Тижня Високої Моди. Не дивлячись на "перебудову", що йшла повним ходом, такого роду захід був досить сміливим кроком. Вперше були запрошені відразу 600 чоловік. Саме в рамках цього заходу за сприяння посольства був організований показ «нікому не відомого модельєра» Валентіна Юдашкина. І тоді Париж зміг побачити і оцінити творчість російського дизайнера. Тепер прем'єрні покази кожної новій колекції Юдашкина Haute Couture проходили щорік в рамках чергового Тижня Високої Моди в Парижі.

Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін

Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін
Валентин Юдашкін

У наш час покази Юдашкина так само викликають ажіотаж, збираючи пресу і клієнтів зі всього світу. Колекції модельєра транслюються у Франції, США і інших країнах. Про Валентина регулярно пишуть крупні західні видання, а створені ним плаття - надбання музеїв по всьому світу: музею Костюма Лувру у Франції, музею Моди в Каліфорнії (США), Міжнародного музею Олімпійських ігор в Лозанні, Державного історичного музею в Москві.

Валентин Юдашкин - лауреат багаточисельних премій: Національної російської премії «Овація», премії «Образ року», премії «Золотий Манекен» Тижня Високої Моди в Москві.

Будинок Моди Валентина Юдашкіна є членом Російської асоціації високої моди. @ed

Юдашкін, колекція 2012, весна-літо: відео