RSS


Категорії статей: Жіночий одяг ;

Короткі спідниці - невинність чи виклик суспільству?

Спідниці міні

Спідниці міні

Мода стає все відвертішою. Коли на початку 80-х років Мадонна з'явилася на публіці в зухвалому ліфчику від Жан-Поля Готье, це викликало справжню сенсацію. Проте на початку третього тисячоліття так звана "будуарна" мода у вигляді корсетів, мереживних ліфчиків, ременів-підв'язок і елегантних платтів-сорочок стала настільки звичним явищем у повсякденному житті, що навіть модні фахівці частенько насилу можуть пояснити різницю між нижньою білизною і верхнім одягом.

Зрозуміло, настільки потужна хвиля сексуальності, що буквально захлеснула подіуми Нью-Йорка, Мілану і Парижа, не могла не відбитися і на довжині спідниці. І ось вже провідні дизайнери всього світу з радістю спрямували свій погляд в 60-і роки минулого століття в надії почерпнути натхнення в легкій святковій моді епохи Мері Куент і Андре Куррежа.

Модні фахівці до цих пір сперечаються про те хто ж першим запропонував радикально укоротити довжину спідниці, віддаючи перевагу то "футуристичному" Куррежу, то "Лоліті модного бізнесу" Мері Куент. У 1955 році скромна випускниця Гоулдсмітс Коледжу відкрила невеликий бутик "Базар" на Кингз Роуд. П'ять років знадобилося початкуючому модельєрові, аби здолати своєрідний психологічний бар'єр. 1960-ий став переломним роком в історії світової моди і долі самої Мері: вона створила перше міні! Революція відбулася: у 1966 році Куент була оголошена у Великобританії "жінкою року", а її творіння увійшли до гардероба кожної європейської модниці, що не досягла 50-річного рубежу.

Втім, спочатку, не дивлячись на свою шокуючу форму, мініспідниця була. уособленням невинності. Дизайнери передбачали, що прості (часто футуристичні) форми мініспідниць повинні зорово омолодити їх клієнток. Недаремно в цей же час справжнім кумиром молоді стала дівчина-підліток Твігги, що важила всього 45 кілограм, а як неодмінний аксесуар використовувалася мила пластмасова квітка, яка повинна була підкреслити чистоту намірів її власниці.

Проте модельєри третього тисячоліття прекрасно усвідомили той потужний сексуальний заряд, який несуть в собі голі жіночі ноги. На відміну від своїх попередників вони перетворюють міні на потужну зброю по завоюванню сердець (і гаманців) сильної половини людства. Віднині міні - приналежність гардероба упевненої ділової жінки, яка частенько зовсім не схожа на ту безневинну "квітку", яку малювали в своїй уяві дизайнери минулого століття.

Втім, в нинішньому сезоні, прекрасна пані може вважати за краще прибрати свої гострі кігтики і дешо "пограти в романтизм", не забуваючи при цьому натякнути, що в її арсеналі є і серйозніші засоби для атаки. Будь то безневинна лялечка, ділова красуня або жінка-вамп: для кожного образу майстра голки і нитки пропонують свій стиль.

Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні

Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні

Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні
Спідниці міні

Зрозуміло, чим коротше стає спідниця, тим більше уваги вимагають додаткові аксесуари, покликані підкреслити ті переваги, які раніше були приховані від очей захопленої публіки. Вторгнення міні означає, що жакет повинен стати трохи довше, каблуки трохи вищі, а колготки - значно темніше. Журнал "Vogue" в своєму жовтневому номері офіційно схвалив чорні колготки, які віднині стануть неодмінним елементом гардероба будь-якої модниці (радимо звернути увагу на мереживні панчохи від Армані і сексуальні чорні прозорі колготки від Прада). Особливою прихильністю дизайнерів користуються також високі чобітки, що закривають коліна (пригадайте знаменитий стиль Джулії Робертс в "Красуні").

Проте щоб відчути себе комфортно в такому вбранні, потрібно обов'язково бути упевненою в собі і не падати духом, чуючи за спиною єхидні зауваження знаменитих "бабусь на лавці". Як хорошу протиотруту, пропонуємо вам пригадати історію Нен Кемпнер, яку на початку 70-х років не пустили в один з кращих французьких ресторанів Нью-Йорка, оскільки на ній (о жах!) були надіті брюки. Не довго думаючи, пані зняла цей елемент костюма, і сміливо увійшла до приміщення, демонструючи піджак і прекрасні ноги. Можливо, саме тоді і народилася та мода, якій із задоволенням слідують наші сучасниці. Мода на суперміні!