RSS


Категорії статей: Чоловічий одяг ;

Смокінг

Смокінг
Смокінг
Можна бути яким завгодно модником, але є такі тонкощі дресс-кода, які просто необхідно дотримувати до самих дрібниць. Особливо, якщо ви належите до «вищого світу». Адже деколи так легко помилитися із стилем на черговому вечірньому прийомі. Напевно, найважче розібратися з таким чоловічим елементом одягу як смокінг, тому йому варто приділити особливу увагу. Історія смокінга починається в Англії, де він з'явився в XIX столітті як «куртка для куріння» - «smoking jacket». Через те, що в курильних було холодно, спочатку смокінг був теплим - на підкладці, і обов'язково із спеціальними атласними лацканами, на яких попіл сигар не затримувався. Після обіду чоловіки усамітнювалися в курильній, аби поговорити без жіночої присутності. Для того, щоб не забруднити парадний одяг попелом, вони надівали смокінг. До речі, вважається що в моду смокінг увійшов з легкої руки прем'єр-міністра Великобританії Бенджамина Дізраелі, який любив неквапливе післяобіднє куріння в бібліотеці.

За іншою версією смокінг як вечірній чоловічий одяг з'явився в Монте-Карло в 1880 році, коли пристрасні гравці настільки захоплювалися грою, що навіть не були в силах знайти час для переодягання до вечірньої трапези. Замість того, щоб одягатися згідно етикету, їм було простіше заявити, що цей одяг повністю відповідає цьому самому горезвісному етикету.

Зараз можна зустріти не лише чорний смокінг. На деякі прийоми допускається білий варіант урочистого одягу. Інші експерименти з кольором практично недопустимі. І при цьому росіяни все одно примудряються надівати метеликі і пояси в квіточку, горошок, огірок, смужку або шокуючого смарагдового, жовтого або блакитного кольору.

Не варто рахувати смокінг лише чоловічим одягом. Не дивлячись на те, що ця «куртка для куріння» спочатку передбачалася як вбрання для сильної статі, смокінг приміряли на себе і жінки. Однією з них була Марлен Дітріх, що шокувала публіку своїми чоловічими вбраннями. Ще в середині двадцятих вона замовляла собі білі смокінги у кращого берлінського кравця. А коли відвідувала Париж, міські власті не хотіли пускати неперевершену королеву смокінга через її зовнішнього вигляду.

Коли ж обов'язково бути в смокінгу? Якщо ви отримали запрошення на «Black tie», то, як справжній джентльмен, зобов'язані з'явитися в смокінгу з метеликом темного (наприклад, винного) кольору. Також смокінг надівається на протокольні прийоми після п'яти вечори. При цьому він обов'язково має бути чорним, з тонкої шерстяної тканини високої якості. Найкращою тканиною вважається «супер-200» від scabal (з одного кілограма шерсті виходить двісті метрів тканини). Дуже високо цінується тканина із золотою ниткою або діамантовим напиленням.

Білий смокінг дозволений в Росії і Європі лише в літню жару на відкритих прийомах, а також на церемонії одруження. Правда, як і чорний, його доведеться носити з чорними брюками. При цьому категорично недопустимий чорний піджак з чорним метеликом: вас просто можуть прийняти за метрдотеля, офіціанта або оркестранта. Правильний метелик обов'язково має гострі кути, а в ідеалі це галстук-метелик, якого справжній джентльмен просто зобов'язаний вміти зав'язувати.

Смокінг
Смокінг
Смокінг
Смокінг
Смокінг
Смокінг
Смокінг
Смокінг

Не всі смокінги однакові, і хоча моди на них як такої немає, розрізняють різні види за формою коміра: напівкруглий шаллю, «риб'ячий рот» і англійський класичний прямокутний. Також є відмінності в загальній конструкції: смокінг може бути однобортним або двобортним, на двох, чотирьох або шести гудзиках. До смокінга додається широка атласна стрічка-пояс, яка звужується на спині і застібається на пряжку. Правильні кольори цього поясу згідно англійської традиції: чорний, темно-синій, білий і винний. Проте останнім часом чоловіки часто експериментують з іншими кольорами, і особливо цікаво виглядає пурпурний або ліловий пояс. Надіти такий пояс з метеликом аналогічного кольору можна, якщо в запрошенні написане «semi-formal, black tie optional, coctail». Сорочка під смокінгом завжди має бути лише біла з бавовни, льону, батисту або шовку, обов'язково з «подвійними» манжетами під запонки. Туфлі чорні, з тонкої блискучої, але не лакової шкіри, з шнурками, низьким каблуком, дуже тонкою підошвою і декілька подовженим і закругленим носом: краще всього личить класична модель «Oxford».