RSS


Категорії статей: Тенденції моди ;

Шкільна форма для хлопчиків: перехід на «мирні рейки»

шкільна форма для хлопчиків
шкільна форма для хлопчиків
шкільна форма для хлопчиків
Один герой вірша Агнії Барто дуже пишався тим, що він «теперь не просто мальчик, а тепер он новичек», і «у него на новой куртке откладной воротничек». Шкільна форма для хлопчиків відіграє роль першого чоловічого костюма, разом з цим приходить усвідомлення власної дорослості і принципово нового соціального статусу.

У шкільній формі дитині доводиться проводити досить багато часу, а тому не секрет, що головними її споживчими характеристиками мають бути практичність і зручність. І особливе це твердження відноситься до шкільної форми для хлопчиків, оскільки вони енергійніші і рухливіші, чим дівчатка, і ведуть надзвичайно активний спосіб життя.

В радянських школах періоду сорокових-п'ятдесятих років ХХ століття шкільна форма для хлопчиків була стилізована під військовий одяг. Так, наприклад, вона включала не лише гімнастерки, куртки і брюки відповідного крою, але і верхній одяг, який би в третьому тисячолітті неодмінно віднесли б до стилю мілітарі: шинелі і кашкети. Її навіть називали обмундируванням, а не формою. У сімдесято-восьмидесяті роки ХХ століття учнів радянських шкіл чоловічої статі одягнули в темно-сині брюки і такого ж кольору куртки, зшиті з щільної напівшерстяної тканини за зразком модних в ті часи виробів з денима. Характерною особливістю цих курток були нарукавні емблеми із зображенням розкритої книги і сонця. Напевно, в цих символах дизайнери намагалися передати сенс відомої приказки про те, що "ученье - свет". Цікаво, що в Україні вже в ті роки шкільна форма для хлопчиків різко відрізнялася від тієї. що носили учні в інших радянських республіках: її шили з тканини коричневого кольору, і жодними емблемами не прикрашали.

Шкільна форма для хлопчиків в різних країнах світу

Військового стилю впродовж багатьох десятиліть дотримувалися при створенні шкільної форми для хлопчиків і японські дизайнери. Вона продовжує традиції чоловічого одягу так званого періоду Мейдзі і складається з чорних брюк, білої сорочки, галстука і светра з гербом країни. У теплу пору року хлопчики з японських шкіл можуть носити білі сорочки з коротким рукавом, білі або сині шорти і кашкети. У деяких школах Японії вважають за краще бачити учнів у формі, що нагадує європейські матроські костюми з характерним «морським» коміром.

Шкільна форма для хлопчиків у Франції є звичайним лабораторним халатом. У кожному класі цей одяг має свій колір і на час занять видається абсолютно безкоштовно. У Австралії більшість підлітків і молодих людей приходять на заняття в джинсах і футболках, виняток становлять лише хлопчики, які вчаться в профільних економічних класах: їм необхідно приходити в учбовий заклад одягненими в елегантні ділові костюми і при галстуках.

Сучасні англійські школярі, як правило, носять короткі брюки-шорти, блейзери і кепки. Обов'язковою складовою англійської шкільної форми для хлопчиків є міцний шкіряний ранець.

Модні тренди в шкільній формі для хлопчиків

Коли говорять про сучасну модну шкільну форму для хлопчиків, то, перш за все, мають наувазі костюм, де базовими елементами вважаються піджак і брюки класичного крою, а додатковими - жилет і галстук. З такими костюмами хлопчики носять або традиційні чоловічі сорочки ділового характеру, або водолазки. Зрозуміло, що у поєднанні з останніми галстуки не надіваються.

Оскільки часто школа має право самостійно вибирати фасон і крій форми для своїх учнів, то десь схиляються на користь канонів елегантності (наприклад, вимагають, аби хлопчики носили брюки із стрілками), а десь вітається вільніший стиль. Цікаві варіанти шкільної форми для хлопчиків пропонують такі виробники, як Orby, Noble People і багато інших. Консервативні темно-сірий і коричневий кольори поступово відходять в минуле, а в число трендів потрапляє темно-зелений, темно-синій, бордовий і навіть малиновий відтінки.