RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Що таке стиль?

стиль - що це?
стиль - що це?
стиль - що це?
стиль - що це?

«Мода виходить з моди, стиль - ніколи», стверджувала свого часу легендарна Коко Шанель, якій вдалося, створивши власний неповторний стиль, зробити справжню революцію в моді двадцятих років. У одній-єдиній короткій фразі Шанель відобразила найістотнішу відмінність між поняттями «мода» і «стиль»: стиль, будучи ключовим елементом іміджу будь-якої людини - поняття куди більш постійне, на відміну від мінливої моди.

Верховенство стилю над модою, з одного боку - явище досить дивне, адже мода з'явилася за декілька століть до того, як було сформовано само поняття стилю, а з іншого боку - сповна з'ясовне: адже на сучасному світі будь-яка людина може приміряти на себе безліч ролей і образів, основним «інструментом» створення яких якраз і служить стиль. Оскільки, як свідчить відоме прислів'я, людину «зустрічають по одягу», стиль - це перша ознака індивідуальності, яка багато що розповідає про людину.

Стиль одягу - це сукупність невеликих деталей або акцентів, що разом створюють індивідуальний образ. Такими акцентами можуть бути будь-які деталі одягу - від аксесуарів і взуття до найосновніших характеристик: тканини, забарвлення. Сучасне суспільство передбачає величезну різноманітність стилів, завдяки яким експериментувати з власним іміджем можна практично до безкінечності.

Стиль одягу: класичний, діловий, субкультурний

Класифікувати все різноманіття сучасних стилів одягу достатньо складно: вибираний людиною стиль може варіюватися залежно від віку, соціального статусу, професії, особистих переваг і навіть приналежності до якої-небудь субкультури. Якщо із залежністю стилю від віку і професії все більш-менш просто, то така характеристика, як особисті переваги, зумовила формування більше десятка різних стилів. У їх числі - консервативний стиль одягу, еклектика, мінімалізм, настільки улюблений дизайнерами стиль сафарі, екстравагантний стиль і стиль гламурний.

Поява декількох дуже яскравих стилів одягу зумовила формування в сучасному суспільстві окремої субкультури - співтовариств людей, що відрізняються від більшості власною системою цінностей, мовою, манерою поведінки, одягом. Як правило, в більшості випадків якраз стиль одягу і служить відмітною характеристикою, свого роду «візитною карткою» людини, схильної відносити себе до якої-небудь субкультури. Саме за рахунок субкультури в сучасній моді з'явилися такі різновиди стилю, як готичний стиль, стиль хіппі, стиль панк, емо-стиль. І хоча спочатку ці стилі були популярними у вузькому і обмеженому субкультурному колі, сьогодні той же хіппі-стиль або панк-стиль, разом з елементами стилю готичного і стилю емо, все частіше можна побачити і на подіумах найзнаменитіших дизайнерів.

Стиль і історія

Виникнення і становлення деяких з актуальних сьогодні стилів одягу зумовила сама історія розвитку суспільства. Так, наприклад, не втрачає своєї популярності стиль денді, що зародився у Великобританії ще в XIX столітті. Справжнім еталоном жіночності став свого часу і продовжує бути стиль New Look, якому сучасні модниці зобов'язані великому французькому кутюрье Крістіану Діору. Ключові характеристики цього стилю - вузька талія, пишна спідниця, вузький, облягаючий ліф - регулярно з'являються в колекціях сучасних дизайнерів.

Не менш яскравим і зажаданим в сучасній індустрії моди вважається стиль диско з його неодмінними яскравими кольорами, демократичністю і простотою крою, розкльошеними джинсами, леггінсами. І, нарешті, невичерпним джерелом натхнення для дизайнерів і жінок по всьому світу сьогодні служить ще один «історичний» стиль одягу - стиль епохи восьмидесятих, що характеризується загальною строгістю «квадратного» силуету, високими плечима, деякою «мужоподібністью» образу сильної, владної жінки. Саме стиль восьмидесятих домінує в більшості колекцій протягом двох останній сезонів завдяки елегантним і нескінченно стильним творінням Balmain, Діани фон Фюрстенберг, Донни Каран, Марка Джейкобса. @ed