RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Романтичний стиль в моді

Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода

Перше, що приходить на думку, це рюші, мережива, волани, стрічки, квіточки, горошок, цятки, кучері, хвилі, безліч деталей, вишивка, всілякі застібки, бантики, манжети і жабо. Це легковажні капелюшки і жіночні аксесуари, тонкі браслети і низка перлин. Але чи так це? Що є романтичним стилем? Звідки він взявся, з чого починався і чи модний зараз? Аналіз асоціативного ряду підведе до витоків цього поняття і допоможе визначити основні характеристики стилю. Як базисні поняття, ті що лежать в основі романтичного стилю, можна виділити три наступних: романтизм, романтика, романтик.

Романтизм

Романтизм - це історична епоха кінця XVIII - кінця XIX століть, що знайшла віддзеркалення у всіх областях мистецтва (і, звичайно ж, в одязі). Романтизм ознаменувався тягою до всього натурального, до жіночних ліній, а відповідно, до тонкої талії, і округлостям вгорі і внизу. Авжеж, хіба рюші, волани і інша багатошаровість - не кращий спосіб надати жіночому силуету бажану форму пісочного годинника? Таким чином, головна ознака романтичного стилю - жіночність, що виражається перш за все в приталених фасонах. Окрім жіночності, можна виділити ще одну ознаку епохи Романтизму - обов'язкову для будь-якої справжньої жінки загадковість, відсутність відкритого сексуального заклику, але присутність легкого еротизму. Тому в романтичній моді переважають легкі і струмуючі довгі спідниці і плаття, але ні в якому разі не обтягуючі міні.

Романтика

Це перш за все позитивні емоції, альтруїзм, відвертість, ідеалізм. Одним словом, щось світле, прозоре, незахищене, ніжне. Такі і кольори роматического стилю: перш за все, білий, а за ним - ніжний пастельний, мерехтливі відтінкі, сріблясто-прозорі тони.

Романтики

Будь-який романтик це закоханий мрійник. Тому романтичний стиль - стиль закоханості. Не стиль міцного і грунтовного кохання або відвертої тваринної пристрасті, а саме закоханості, легкої і трепетної. Тому і тканини романтичного стилю такі ж ніжні і повітряні: перш за все шовк і шифон.

У будь-якої жінки бувають періоди життя, коли вона звертається до романтичного стилю або хоч би до властивих йому елементів. Саме тому, романтичний стиль ніколи не вийде з моди. Тому, що романтика - особлива категорія, яка відноситься не до виду діяльності, як, наприклад, діловий стиль, і не до сезонних тенденцій, як етно-стиль, а до індивідуального періоду життя жінки, до її настрою і стану душі. Коли хочеться змін і свята, коли до джинсів хочеться надіти грайливу прозору блузу і уміло влаштувати на голові художній безлад, або освіжити вбрання повітряним шарфом і неймовірно жіночними босоніжками.

Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода
Романтичний стиль - мода

Вічність цього стилю легкості і закоханості знаходить віддзеркалення не лише в житті, але і на подіумі. У колекції будь-якого кутюрье до цього дня можна знайти жіночні деталі, а значить і ознаки роматического стилю. Звичайно ж, для оптичного потоншення талії вже не використовуються кріноліни, і тканини і їх обробка дозволяють відійти від класично-романтичного шовку, та і нова романтична мода стала набагато відвертішою, і довгу спідницю, як символ загадковості, вже давно замінили сонячні окуляри, але три кити романтичного стилю залишилися незмінними: жіночний силует, ніжні кольори і м'які, струмуючі тканини. @ed