RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Психологія кольору в одязі

одяг - психологія кольору
одяг - психологія кольору
одяг - психологія кольору
одяг - психологія кольору
одяг - психологія кольору
одяг - психологія кольору
одяг - психологія кольору
одяг - психологія кольору

Одяг, який ми носимо, може багато що розповісти про нас оточуючим. Вибираючи одяг, ми віддаємо перевагу одягу тих кольорів, які гармонують з кольором шкіри, очей і відповідають певному настрою. По колірних перевагах в одязі можна скласти уявлення про людину, а також про її стан. Про що ж можуть розповісти наші колірні вподобання?

Червоний колір одягу

Люди, які вибирають червоний колір в своєму одязі, вміють управляти собою, не витрачаючи свої емоції на гнів і агресію, і прагнуть зберігати оптимістичний настрій в будь-якій ситуації. Вони напористі, рішучі і не бояться кидати виклик долі. Червоний містить в собі такі якості, як пристрасть, напористість, витривалість, сміливість і інші якості характеру, які символізують радість життя і любов до пригод.

Зелений колір

Люди, що вибирають зелений колір, вміють легко пристосовуватися до обставин, довірливі. Вони люблять дружнє спілкування і схильні сприймати життя дуже легко. Людина цього кольору постійна, стримана в гніві і упевнена в собі. Зелений дає життєві сили від природи.

Помаранчевий колір

Помаранчевий колір - колір по-справжньому цілеспрямованих людей, здатних впливати на інших людей і міняти хід подій. Люди, що вибирають помаранчевий колір, прагнуть завоювати популярність за будь-яку ціну, вони честолюбні і холодні по відношенню до інших людей.

Жовтий колір

В той час, як помаранчевий колір показує схильність до інтелекту, жовтий показує власне інтелектуальність, розвинені розумові здібності. Люди, що віддають перевагу жовтому кольору в одязі, артистичні і у них добре розвинені творчі здібності. Різні відтінки жовтого по різному характеризують людей, які їх вибирають. Наприклад, блідо-жовтий колір повідомляє про обережність і соромливість, а вибір яскраво-жовтого навпаки - про упевненість в своїх силах.

Рожевий колір

Рожевий колір вказує на кохання, в нім немає місця поганим відчуттям. Люди, що віддають перевагу рожевому кольору, здатні до співчуття, чутливі і легко вразливі, але не злопам'ятні.

Синій колір

Синій колір свідчить про консерватизм і прихильність своїм ідеалам. Якщо в одязі переважає синій колір, то про людину, що вибрала його, можна сказати, що вона буде відданим другом, хоча і дещо незалежним. Це колір гармонійних, спокійних, плотських людей.

Фіолетовий колір

Фіолетовий колір глибокий і виразний, сприяє зануренню в свій внутрішній світ. Він зустрічається в аурі самозакоханних людей з дуже сильно вираженим відчуттям власної гідності. Представники, що люблять цей колір, здатні впливати на інших людей. Фіолетовий - це трохи містичний, заспокійливий, гармонійний колір. Люди з фіолетовою аурою - це творчі натури з багатою уявою.

Білий колір

Білий колір означає глибокий розум, щирість, чесність, делікатність, розвинену уяву, відвертість, оптимізм. Люди, що вибирають білий колір, прагнуть допомагати іншим людям. Інколи їм може не вистачати вимогливості і наполегливості.

Сірий колір

Сірий колір нейтральний, це колір невпевненості, скритності, замкнутості. Часто люди, що вибирають сірий в своєму одязі, люблять бути непомітними і залишатися в тіні. Цей нейтральний колір личить тим, хто не насмілюється голосно заявити про себе.

Чорний колір

Чорний колір - це знак внутрішньої сили і спокою. Також він може відображати похмуре сприйняття життя і спроби сховатися від дійсності. Це колір захисту від зовнішнього світу. Частенько людина, в одязі якої переважає чорний, замкнута, схильна до негативного сприйняття дійсності і не упевнена в собі.

Коричневий колір

Коричневий колір відображає незмінність, постійність в характері людини. Коричневий колір є супутником чесних, порядних і успішних людей. Ті, хто його вибирають, не схильні до хизувань і не змальовують себе кращими, ніж вони є насправді. Присутність коричневого говорить про міцність і надійність, домашній затишок, спокійне життя і відчуття безпеки.

Але в одязі рідко зустрічається чистий колір. Про психологічний ефект поєднання кольорів розповімо на основі робіт відомих німецьких психологів Г. Фрілінга и К. Ауера.

 • Золотий з червоним, пурпурним підкреслять Вашу силу, гідність, святковість;
 • Червоний з синім - відображають претензійність, відштовхнуть, викличуть хвилювання;
 • Червоний з ультрамарином створять враження різкості і сили;
 • Червоний із зеленим підкреслять претензійність, сильну волю, деяку агресивність, імпульсивність;
 • Червоний з чорним читаються як небезпека, траур, придушення життєвості, драматичність;
 • Помаранчевий з ультрамарином додадуть Вам претензійність, різкість;
 • Помаранчевий з чорним сприймаються як насильство, натиск, сила, є одним з найконтрастніших поєднань, також як і жовтий з чорним;
 • Темно-коричневий з охрою читаються як приземленість, жорсткість, знизять активність партнера;
 • Жовтий з чорним несвідомо читаються як різкість, авторитарність, небезпека;
 • Сірий з синім сприймаються як нейтральність, холодність;
 • Чорний з білим несуть в собі мінливість;
 • Червоний з жовтим читаються як прояв сили, енергії, прудкість, претензія на лідерство, мстивість.

Можна скористатися поєднаннями, які викликають внутрішній дискомфорт (дисонанс) в "сприймаючого": помаранчевого з червоним, жовтого з пурпурним, червоного з пурпурним, помаранчевого з фіолетовим, фіолетового з жовтим (приголомшуюче, важке поєднання).

Меншу напругу викликають поєднання: жовтого з оливковим, пастельно-зеленого з ліловим, жовто-зеленого з червонувато-сірим, бежевого з червоним.

Комбінації кольорів часто використовуються для створення знаків «застереження» і «розпізнавання». Наприклад, комбінація жовто-чорний з косими смугами може використовуватися для застереження проти чого-небудь, червоний вказувати на устаткування для пожежогасінні, жовтий - на поштову скриньку, червоний хрест - як символ медицини і медичної допомоги і так далі.

Дуже часто завдяки творчому поєднанню кольорів ви сповна здатні виразити, чітко підкреслити якісь особливості Вашої натури, Вашу неповторну ІНДИВІДУАЛЬНІСТЬ. Звичайно, тут найголовніше - мати добрий смак і розуміння внутрішньої культурної основи.

Виділимо колірні поєднання, що підсилюють сприйняття окремих жіночих якостей.

 • Синій з рожевим роблять жінку в сприйнятті боязкішою і соромливішою;
 • Пастельно-зелений з червоним - невпевненішою, таємничою;
 • Пастельно-зелений з синимо - пасивною, ніжною, простою;
 • Пастельно-зелений з рожевим - слабкою, ранимою;
 • Бежевий з пастельно-зеленим несуть спокій;
 • Рожевий з білим підкреслюють слабкість, ніжність, жіночність;
 • Білий з неяскравим жовтим, червоним, синім, зеленим створює враження світлого, чистого;
 • Сірий із зеленим - підсилює відчуття спорідненості, пасивності;
 • Блакитний з рожевим - жіночності, ніжності;
 • Жовтий з коричневим передають дбайливість, сімейність;
 • Золотий з червоним - пишноту, розкіш, теплоту;
 • Жовтий з пастельно-зеленим - веселість, радість.
 • Серед однотонного одягу найбільшим відштовхуючим ефектом володіють кольори:
  Яскраво-жовтий, помаранчевий, червоний, бірюзовий.

  Перерахуємо ще раз кольори і колірні поєднання, що створюють атмосферу свята:

  • Жовтий - веселість, радість.
  • Жовто-червоний - радісна тепла променистість.
  • Жовто-помаранчевий - помірне збудження.
  • Червоно-зелений - імпульсивність, життєствердження.
  • Золотисто-червоний - святковість, пишнота, розкіш.
  • Золотисто-пурпурний - святковість, потужність, гідність.

  Отже, підбираючи одяг певних кольорів, Ви можете формувати свій образ відповідно до Вашого характеру і настрою, а так само коректувати настрій і характер інших людей. @ed

  Як підібрати колір одягу, твій кольортип: відео