RSS


Категорії статей: Персоналії ;

Принцеса Діана - королева стилю

Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана

Діану Спенсер (Diana Spenser) не даремно називали «леді Ді». Вона була аристократкою не лише завдяки знатній сім'ї і чоловікові-принцові, але і по покликанню. Її стиль мінявся разом із статусом, проте її головна заслуга - неформальність і сміливість, досі небачені в консервативних палацах Британії.

Перш, ніж стати леді Спенсер, Діана віддавала перевагу блузам з коміром-стійкою, строкатим спідницям і старомодним костюмам з твіду. Її вінчальне плаття було воістину королівським. Чого лише вартує 25-метровий шлейф, шовк кольору шампанського, тюль, оброблений старовинним мереживом із золотою ниткою, і більше 10000 перлин. Всі деталі made in Britain: шовк прявли в Норфолку, мереживо плели в Суффолку більше ста років тому. Дизайн розробили лондонці Девід і Елізабет Еммануель (David and Elizabeth Emanuel). За традицією, на платті вишили діамантову підкову, яка повинна була принести успіх нареченим, - але з цим, на жаль, не склалося. Подружжя розвелося в 1996 році.

Після весілля з Чарльзом 29 липня 1981 року стилісти переодягнули новоспечену принцесу в піджаки з підплечниками і спідницями-олівцями, що повною мірою відповідало тодішній моді. Дійсно, «англійська троянда» не просто стежила за тенденціями. Як королівська особа, вона була зобов'язана «вигулювати» вбрання британських дизайнерів: Catherine Walker, Zandra Rhodes, Arabella Pollen, Bruce Oldfield, Amanda Wakeley, Murray Arbeid, Victor Edelstein і Belville Sassoon.

На початку 90-х, зрозумівши, що королевою їй не бути, Ді розширила географію свого гардероба. Під час офіційного візиту до Парижа вона наділа Christian Lacroix, на зустріч з італійським президентом - Moschino, для Німеччини вибрала Escada. Така політкоректність стала її фірмовим почерком. Якщо на морську базу, то неодмінно у вітровці, на зустріч з матір'ю Терезою - в невинно-білій «двійці», а в Японії не обійтися без капелюха з сонячним кругом. Одяг допомагав їй спілкуватися з абсолютно різними людьми на одній мові.

З однаковим умінням мати двох синів носила Emanuel Ungaro, Versace, Cerutti, Valentino. Вона віддавала перевагу total color, одягаючись від ніг до голови в синє, рожеве, червоне. Майже не носила брюки. І завжди прислухалася до порад професіоналів, наприклад, головного редактора Harper’s Bazaar Ліз Тілберіс (Liz Tilberis).

У її руці завжди була сумка Salvatore Ferragamo, Chanel або стьобана Lady Dior. Проблемою Ді було лише взуття, точніше, її розмір - 42. Туфлі шили на замовлення в Manolo Blahniks, Jimmy Choo або королівського чоботаря Rayne.

Вона ніколи не була жертвою моди. Навпаки, її стиль, мэйк ап і зачіска блискавично набували популярності. Причому не лише у простих жінок 35-40 років, не лише в знаменитостей, але і у дизайнерів. Так, Донна Каран (Donna Karan) «запозичила» її плаття з одним плечем, а Лаура Ешлі (Laura Ashley) - плаття з тафти з кріноліном і рукавами-буфами.

Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана

Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана
Принцеса Діана

Коли Діана вперше наділа перли, що вважалися аксесуаром старезних мадам, так почали робити всі. Після її появи в капелюсі головні убори знов стали невід'ємною частиною дресс-кода на скачках і весільних церемоніях. Заради добродійності принцеса продавала свій одяг з аукціону. Придбати одне з її знаменитих вбрань можна і зараз. З доступнішого - паперові ляльки-«діани» з повним комплектом одягк і багаточисельні книги, присвячені її стилю.

Історія загибелі англійської леді відома більше, ніж історія її життя. Діани не стало 31 серпня 1997 року. Останнім - окрім папараці - хто знімав її живою, був Маріо Тестіно (Mario Testino). На ній було біле плаття в підлогу від Catherine Walker. Вона сяяла.