RSS


Категорії статей: Модні бренди ;

Prada - «диявольське» обличчя італійської моди

бренд Prada - мода
бренд Prada - мода
бренд Prada - мода
бренд Prada - мода
Італійський бренд Prada є одним з найвпливовіших в модній індустрії. Міуччия Прада, яка керує компанією більше тридцяти років, відома як одна з найбільш потужних трендсеттерів в світі моди. Її погляди незаперечні, її стиль бездоганний, її марка - це символ високого статусу. Марка Prada не завжди була такою, якою ми знаємо її в новому тисячолітті, але на будь-якому етапі свого існування вона являла собою розкіш, доступну далеко не всім.

Фамільна цінність

Початок своєї історії бренд набуває з 1913 року, коли італієць Маріо Прада заснував компанію Fratelli Prada («Брати Прада») і почав продавати аксесуари з шкіри. Але це були не звичайні аксесуари, виробництвом яких мало кого можна було здивувати. Маріо спочатку зробив ставку на ексклюзив, а він не міг залишитись непоміченим багатіями, що прагнули всього найпрестижнішого. Оригінальний підхід компанії відіграв свою роль - Fratelli Prada випускали дорогі дорожні сумки з шкіри моржів, які припали до вподоби європейській аристократії.

У 1958 році Маріо Прада поступається постом керівника своїй дочці Луїзі, що продовжує традиції батька. Незабаром продукцію фірми можна було купити вже в США, де також припала до смаку продукція марки, що втілювала собою квінтесенцію шику. Але, на жаль, це було і однією з проблем компанії Prada, яка орієнтувалася лише на потреби дуже багатих людей, готових по всьому світу волочити за собою багаж класу «люкс». Аксесуарам Prada не вистачало практичності, яка, як виявилось, прекрасно може уживатися разом з розкішю і ексклюзивом. Все це втілило в життя наступне покоління італійського сімейства в особі Міуччиі Прада, що стала на чолі компанії, в 1978 році.

Полегшена розкіш

Внучка творця бренду вдихнула в Prada нове життя, полегшуючи її «розкішну долю», роблячи ставку не на зовнішнє оформлення, а на стриманий шик, який поєднував в собі практичність і вишуканість.

Першим успіхом для оновленої Prada стала колекція сумок з нейлону чорного кольору - улюбленого кольору Міуччиі. Колекція з'явилася в 1985 році, здобувши великий успіх у споживача, який чекав від бренду більшого, ніж просто розкішні аксесуари. Почекати довелося ще чотири роки, коли, нарешті, в 1989 році з'явилася перша колекція одягу prкt-а-porter, що знову принесла марці величезний успіх. У ній не було жодної витіюватої нав'язливості, химерності або надмірної сексуальності - всі моделі були лаконічні і стримані як в колірному оформленні, так і в дизайні.

Подальший ріст бренду

На початок дев'яностих міцно сформувався «культ Prada» в розвиток якого внесла свій внесок Енн Вінтур - головний редактор американського Vogue. У 1992 році виділилася молодіжна лінія Miu Miu, яка, на відміну від злегка холодного і аскетичного характеру Prada, була м'якшою, теплішою. У 1993 році, Міуччия Прада отримала Міжнародну винагороду дизайнерів моди Америки за роботу над аксесуарами. Навіть будучи відміченою високими винагородами, компанія не зупинилася на «стандартному наборі» бренду, і актуальне обличчя Prada втілюєтья не не лише у одязі і аксесуарах, але і у нижньій білизні і косметиці.

Шик і шок

Будь-яка колекція Prada - це інтелектуальний шик без ноти химерності, проте, Міуччі, що живе за власними законами моди і сама визначає тренди, властиве дещо своєрідне бачення, що деколи навіть шокує.

У такому ключі виконана і весінньо-літня колекція 2010, що породжує вир емоцій, від захвату до обурення. Сумки Prada-2010 - це світлі полотняні моделі, що на перший погляд не мають нічого спільного із звичним італійським шиком, протистоять елегантнішим мармуровим сірим ридикюлям і прозорим вініловим сумкам. Туфлі, немов створені для Попелюшки наших днів, блищать великою кількістю каменів. Одяг Prada - торжество лаконічної чіткості і мінімалізму, де щільно укритий верх сусідствує з відкритим низом (міні - основний тренд колекції), а чорний визнає своїм компаньйоном білий і сірий і лише зрідка доповнюється холодним ліловим і яскравим блакитним.

бренд Prada - мода
бренд Prada - мода

Ім'я Prada давно не визначає лише модний бренд. Prada Group - великий концерн, в який входять не лише власні марки Prada Donna, Miu Miu, Prada Uomo і Prada Sport, а ще і Granello, Helmut Lang, Jil Sander - найвідоміші імена в індустрії моди. Сама ж Міуччия Прада - не просто керівник італійського будинку моди. Вона - жінка-легенда, до думки якої прислуховуються, поважають і прагнуть хоч на йоту наблизитися до її уміння не просто бути успішною в світі моди, але і самостійно її створювати, спираючись лише на власне чуття.

По матеріалам womenclub.ru