RSS


Категорії статей: Жіночий одяг ;

Пончо

Пончо
Пончо

У Мехіко в наші дні організовуються щорічні барвисті ярмарки пончо, на які з'їжджаються люди з багатьох куточків світу: обачливі американці, педантичні європейці. І дійсно, на ярмарку є на що поглянути - що там тільки не зустрінеш! Тонкі і м'які пончо з лами, пофарбовані в яскраво-червоний колір із зелено-чорним мексиканським орнаментом; товсті і дуже теплі, які не пропускають вітри і захищають від дощів, з гірських південноамериканських районів; білі і чорні, злегка колючі з нефарбованої шерсті...

Прийнято вважати, що перше пончо з'явилося ще до епохи іспанського владицтва в індіанському племені Араукано. Воно було типовим одягом для жителів Анд, відрізнялося різноманітністю кольорів і обробки в залежності від територіальної принлежності.

Кажучи про традиційний сучасний пончо, варто відзначити, що різноманітністю крою і розмірів, на відміну від свого пращура, воно все ж не відрізняється. Найчастіше, це прямокутник з пропорціями 1,5 на 2 метри або 1,5 на 1,5 метра. Важить воно приблизно 3 кілограми і має отвір для голови.

Кожне пончо виготовляється окремо, з шерсті різних тварин. Дизайн майбутьного пончо визначає колір і якість шерсті, тому підхід в створенні пончо виключно індивідуальний.

Цей традиційний атрибут одягу Південної Америки модельєри вивели в світ моди в 60-х роках ХХ століття. Сьогоднішні варіанти пончо, мабуть, мають не так багато загального із своїм оригіналом. Зберігся лише обов'язковий отвір для голови, а також відсутність рукавів.

До цих пір йдуть постійні дискусії з приводу того, наскільки комфортний пончо для процесу носки, та чи потрібний він в принципі в гардеробі жінки.

Проте, жодна модниця не відмовиться з'явитися на публіці в пончо. Чому? Бо це унівесальний одяг. Різноманітність моделей і фактур модних пончо просто приголомшує: здавалося б, таким специфічним елементом можна доповнити практично будь-який стиль одягу.

Облягаюче укорочене трикотажне міні-пончо, а також вузьке пончо до плечей з успіхом замінять шарф. Вільне, м'яко спадаючі пончо - шаль, а подовжені пончо, які були зшиті з пальтових тканин, можуть стати непоганою альтернативою традиційному пальту.

Модниці абсолютно не випадково відразу оцінили переваги цього універсального одягу. Широкий крій класичного пончо приховує деякі недоліки фігури і прекрасно поєднується з вузькими брюками і спідницями будь-якої довжини. Окрім цього, тепле пончо елегантно виглядає, а також позбавляє від необхідності одягатися в об'ємні товсті светри.

Пончо
Пончо
Пончо

Пончо
Пончо
Пончо
Пончо

І дійсно, що може бути краще можливості прогулятися в красивому, м'якому і теплому пончо в сонячну, але прохолодну погоду. Адже так хочеться як можна довше дозволити собі носити оригінальний, цікавий одяг, що вигідно підкреслює достоїнства своєї власниці! Пончо личить і для осені, і для весни, і для літа. Сьогодні, як і раніше, популярні пончо з оригінальними узорами і всілякими колірними поєднаннями. Але і класичні узори не забуті. Деякі з них - впізнанні атрибути відомих трендів, наприклад, Burberry.

В цілому, пончо - один з яскравих прикладів того, як традиційна зручність і функціональність можуть бути доповнені красою, елегантністю, свіжістю. Пончо, національний одяг не настільки близького нам по менталітету народу, відмінно прижився і у нас. @ed