RSS


Категорії статей: Тенденції моди ;

Підлітковий одяг - що вибирає юна поросль

підлітковий одяг
підлітковий одяг
підлітковий одяг
Чомусь прийнято вважати, що підлітковий гардероб - на відміну від гардероба, наприклад, дорослих жінок - це базовий набір найпростіших предметів одягу: джинси, футболки або топи, спідниці і декілька платтів для більш-менш урочистих випадків. Тим часом, дуже багато сучасних брендів запускають окремі лінії одягу, призначеного виключно для молодіжної аудиторії, а юні поп-зірки регулярно радують своїх молодих прихильниць повноцінними колекціями підліткового одягу.

У колекціях підліткового одягу - ті ж тренди, що і на «дорослому» подіумі, не в останню чергу через те, що бренди, які випускають одяг для тинейджерів, так само керуються тенденціями які задаються іменитими модними дизайнерами на Тижнях моди в Нью-Йорку, Мілані, Парижі, Лондоні. А вже демократичні модні ритейлери Європи і США - наприклад, OGGI, Topshop, Mango, H&M, Target - і взагалі будують нові колекції підліткового одягу на власній інтерпретації основних трендів сезону. Якщо на міжнародному подіумі модні дизайнери демонструють нову довжину максі, то вона практично негайно ж з'являється і в колекціях fashion-ритейлерів, призначених як для дорослих жінок, так і для підлітків.

Окрема категорія підліткового одягу - це зоряні колекції, що регулярно запускаються представниками шоу-бізнесу для молодіжної аудиторії. Так, наприклад, величезною популярністю останнім часом в США користується лінія Material Girl, запущена Мадонною за участю дочки Лурдес. Material Girl стають виключно молоді дівчата: у минулому сезоні - співачка Тейлор Момсен, а в сезоні літо-2011 - актриса і співачка Келлі Осборн. Мабуть, саме на прикладі Material Girl краще всього видно, яким, в теорії, має бути гардероб сучасних підлітків, що стежать за модою: одночасно і демократичним, з великою кількістю casual-одягу на кожен день, і виключно трендовим.

Підлітковий одяг - віддзеркалення особистості

Мабуть, для підлітків вдалий вибір одягу ще важливіший, ніж для дорослих жінок - адже саме в юному віці одяг стає не просто базовим предметом гардероба, але і своєрідною спробою продемонструвати індивідуальні переваги і смаки не стільки в моді, скільки в житті взагалі. Саме тому дорослих людей в одязі в стилі емо або готичному стилі зустріти неможливо (хоча для модних дизайнерів субкультурні стилі дуже часто стають головним джерелом натхнення), а ось підлітка - дуже легко. На модні тенденції підлітки звертають менше уваги, чим дорослі - знову-таки саме унаслідок того, що для тинейджерів одяг стає способом проявити себе та свої переконання. Емо-стиль, готичний стиль, бунтарський панковский прикид або модний R&B-стиль регулярно втілюються в підлітковому одязі.

Як вибирати підлітковий одяг

Ціна - один з головних чинників при виборі одягу для підлітків. Хоча економити на власній дитині, зрозуміло, не можна, необхідно пам'ятати про те, що в підлітковому віці діти дуже швидко ростуть, і куплений одяг, швидше за все, виявиться не за розміром вже через один-два сезони. Втім, для сучасних батьків, на щастя, ціна - не така вже велика проблема завдяки величезній кількості всіляких демократичних ритейлерів, у тому числі вищезазначених OGGI, Topshop, H&M, Mango. У цих магазинах навіть модний і трендовий одяг з найостанніших колекцій обійдеться досить дешево - деколи в 30-40 доларів. Зрозуміло, модний підлітковий одяг від відомих брендів коштуватиме набагато дорожче. Так, наприклад, британський бренд Burberry пропонує підліткові моделі одягу для дівчаток і хлопчиків в середньому за 200-300 доларів, а підлітковий одяг від французького модного бренду Chloe коштує в середньому порядка 150-180 доларів.

підлітковий одяг
підлітковий одяг
підлітковий одяг

Ще один важливий чинник при покупці підліткового одягу - це якість тканин, з яких він зшитий. Менше всього батькам хочеться, аби їх дитя постраждало через неякісний одягу, тому основний вибір - це, зрозуміло, тканини натуральні і міцні, а не низької якості синтетика, нехай навіть і куди дешевша.