RSS


Категорії статей: Модні бренди ;

Пако Рабанн - одяг, який не можна носити

Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн
«12 платтів, виготовлених з сучасних матеріалів, які не можна носити», - саме так називалася колекція, яку представив Пако Рабанн в 1966 році на показі мод в Парижі. І це було чистою правдою. Молодий модельєр, що створив свою першу колекцію, демонстрував металеві плаття. Плаття, які розкроювалися ножицями по металу, а зшивалися за допомогою пасатижів і паяльної лампи. Публіка була шокована, а Пако Рабанн негайно завоював визнання серед модних дизайнерів Парижа. У тому ж, 1966 року, Рабанн продемонстрував ще одну колекцію. Цього разу плаття були. паперовими. Ідея виявилася плідною - світ зрозумів, що одяг може бути одноразовим. І в цьому був певний сенс.

Так архітектура на деякий час втратила, а світ моди остаточно знайшов. Річ у тому, що Пако Рабанн вчився в Національній школі художнього мистецтва на архітектурному відділенні. Різні модні вироби - аксесуари, гудзики - він робив для того, щоб оплачувати навчання. До речі, мати Рабанна працювала головним асистентом у Крістобаля Баленсиаги, і Пако, звичайно, поставляв свою продукцію Будинку Баленсиага, що певним чином формувало і його смак, і його образ мислення. Пізніше він перейшов на створення сумочок, прикрас і поясів для Юбера де Жіванши, Крістіана Діора, Іва Сіна-Лорана. Залишався один крок, який і був зроблений в 1966 році, - створення власної колекції.

Коко Шанель прозвала Рабанна «металургом» - за плаття, які потрібно було не шити, а зварювати або паяти. Проте, не дивлячись на те, що плаття з колекцій модельєра дійсно було б складно носити, вони зробили величезний вплив на сучасну моду. Він поєднав різні матеріали, які до нього ніхто не здогадався звести разом, - метал і органзу, пластик, алюміній і шкіру, страусині пір'я і в'язане хутро. Рабанн показував міні з різноколірних ланцюгів і металевих мережив, перевиті паперовими стрічками, капелюхи-антени, набивні тканини, розшиті коштовними каменями, - все це було абсолютно новаторським навіть в світі високої моди, де, здавалося б, вже давно нікого і нічим здивувати неможливо. Рабанн зміг здивувати.

Результатом подиву публіки стало проникнення оригінальних моделей від кутюр в кінематограф і на естраду. Франсуаза Арді, Джейн Фонда, Одрі Хепберн і інші знаменитості Голлівуду знімалися в костюмах, створених Рабанном. Його плаття носили Урсула Ділере, Сильві Вартан, Патрісия Каас, Бриджіт Бардо.

У 1988 році модельєр перейшов на голографічне волокно і органічне скло, почав використовувати лазерні диски. Він стверджував, що «вдень її одяг повинен визначати діловий швидкісний спосіб життя. Увечері - підкреслювати велич і жіночність богині», - і використовував виблискуючі мікрокристалічні матеріали аби досягти вечірнього ефекту.

Далеко не все, що створював Рабанн, було лише «для поглянути». Аромати, які він представляв публіці починаючи з 1969 року, відразу ж завоювали серця. «Calandre» (1969 р.) з чудовою нотою кипариса, «Paco Rabanne Pour Homme» і його варіації в 1973 р., «Metal» (1979 р.), «La Nuit» (1985 р.), «Sport» і його варіації (1986 р.), «Tenere» (1988 р.). У 1993 був створений аромат для чоловіків - XS (Excess Pour Homme), який позиціювався як аромат для чоловіка бажаного і плотського. До сьогоднішнього дня він - в списку найбільш зажаданих чоловічих парфумів.

Будинок Paco Rabanne створював меблі, столове приладдя і навіть скатерті. З 1989 року випускає лінію pret-а-porter для жінок, а з 1990 - для чоловіків (жінки завжди були для Рабанна на першому місці, недаремно, кажучи про свою творчість, він заявив: «Я відтворюю свої спогади про прекрасних жінок інших цивілізацій»).

Крім усього іншого, Пако Рабанн серйозно захоплюється окультизмом. Настільки серйозно, що навіть робить передбачення. Правда, вони доки не збуваються. Наприклад, Рабанн передбачав, що 11 серпня 1999 року на Париж і на декілька інших європейських міст впаде орбітальна станція «СВІТ». Сам кутюрье стверджує, що він передбачає «події, які не повинні збутися». «Я говорю людям про те, що вони в силах змінити», - заявляє Рабанн. Він розповідає, що його бабуся «була шаманом», «знала всі секрети природи», і саме вона вивчила внука таємницям окультних наук.

Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн
Мода - Пако Рабанн

Пако Рабанн пише книги. Його «Кінець часів» - це книга про світові змови і про те, що «чекає нашу планету в майбутньому. Коли станеться третя світова війна, планета, захищена чотирма стихіями, помститься за себе землетрусами і цунамі, навіть літаки не зможуть більше літати, тому що повітря перестане їх тримати. Мстити буде і вогонь, тому що людство отруїло всі ці середовища. Це реакція планети на наші дії».

Пако Рабанн пише картини. У жовтні 2005 року в Москві відбулася виставка «Внутрішній світ Пако Рабанна». До цього моменту живописні роботи модельєра показувалися єдиній людині - Сальвадору Далечіні. Він керує проектом реставрації однієї з історичних будівель в Санкт-Петербурзі - ось коли в кутюрье прокинувся забутий, здавалося б, архітектор. Природа дивно різносторонньо обдарувала цю людину.

Але тепер Пако Рабанн завершує свою кар'єру в світі моди і передає естафету Верониці Жанві, яку називає своєю «духовною дочкою».

По матеріалам womenclub.ru