RSS


Категорії статей: Взуття та аксесуари ;

Модний капелюшок - минуле, сьогодення та майбутнє

Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок

Одного дня на питання про те, що робить жінку гламурною, найвідоміший капелюшний кутюрье сучасності Пилип Трейсі відповів: «Діаманти, губна помада і... капелюшок». І дійсно - жінка в капелюсі завжди нагадує кінодиву, красуню з обкладинки модного журналу, і коли така жінка з'являєтся на людях, всі обертаються в її сторону.

Цього літа модний капелюшок знаходиться на перших позиціях серед аксесуарів. Девіз цього сезону: «Можливо все!» Капелюшок - родзинка будь-якої костюмної композиції, будь-якого вбрання. Він - пропорція, рівновага, ілюзія, математика, елегантність і стиль.

Але так було далеко не завжди.

За часів раннього середньовіччя капелюхи - найзвичніший предмет гардероба. Капелюшної моди як такий немає. Основний критерій, по якому вибирається головний убір, - це його фунциональность.

На зміну цьому різнокапелюшному періоду в XIII столітті приходить готика зі своїми чіткими формами . Мода набуває вертикальної спрямованості, крій одягу звужується, а капелюхи подовжуються і набувають такої ж конусоподібної форми, як і башти готичних соборів. Тоді ж в капелюшну моду проникає екстравагантність. Це виражається в надмірно подовжених капюшонах і у високих загострених капелюхах, прикрашених коштовними каменями, стрічками, пір'ям рідкісних птахів і шпильками з дорогоцінних металів.

У XVI столітті Європу поглинає хвиля світла, блиску, пишноти і різноманітності - приходить Ренесанс. Капелюх перетворюється на предмет мистецтва і самовираження. Носять все: чіпці, фески, тюрбани, берети, широкополі капелюхи. Але поступово до кінця століття загальним фаворитом стає берет або ток. Мода на ток міцно увійде до культури і протримається аж до середини XX століття.

Франція продовжує задавати тон, і в XVII столітті по її прикладу весь світ одягається в широкополі фетрові капелюхи, прикрашені пером або лисячим хвостом. Незабаром унаслідок своєї непрактичності широкі поля заламуються - народжується "треуголка".

У наполеонівські часи капелюх розцвітає в буквальному розумінні слова. Жінки влаштовують на голови величезні конструкції з безліччю деталей, квітів, пір'я, мережив і коштовностей.

До кінця XIX століття капелюхи зменшуються, і перевага віддається простенькому канотье. Найсміливіші і найелегантніші носять прикрашені капелюшки середніх розмірів і обов'язково трохи набакир.

Але поступово - з початку XX століття - капелюшний бум затихає і капелюхи вже не є обов'язковим атрибутом дамського туалету. У Росії цей процес відмирання відбувається швидше. Після революції модний капелюшок набуває буржуазного «присмаку» і з повсякденного костюма перекочовує в святкове вбрання.

У Європі ток і канотье носять аж до Другої світової війни. У військовий період на жіночих голівках найчастіше можна побачити прості, без затій, капелюшки клош. Післявоєнне бажання повернути в життя фарби відразу позначається і на капелюшній моді.

У п'ятдесятих роках на зміну скромним, практично без полів, капелюхам приходять великі капелюхи-панами, виготовлені з самих різних матеріалів. У шестидесятих в моді маленька шляпка-«таблетка» - вплив чарівної Жаклін Кенеді. А починаючи з восьмидесятих світ охоплює нова хвиля інтересу до жіночих головних уборів.

А як справа йде сьогодні?

Цього сезону капелюшок популярний як ніколи. Він - символ оптимізму і продовження життя в період економічної кризи. Яскравий квітковий капелюшок покликаний оживити скромні «кризові» тенденції сьогоднішньої моди. Дизайнери закликають жінок прикрашати голівки яскравими весняними і літніми кольорами. Особливий шик сезону - вуаль. Це може бути і багатошарова якнайтонша вуаль ніжних тонів і мініатюрна кокетлива чорна вуаль в стилі Діти фон Тіз. На тижнях високої моди, серед найрізніших капелюшних фантазій кутюрье, капелюхи з вуаллю були представлені у весінньо-літніх колекціях багатьох дизайнерів, у тому числі в колекціях Луелли Бартлі, Вівьен Вествуд, Шанель, Дольче і Габбана і Хуссейна Чалаяна.

Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок

Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок

Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок
Модний капелюшок

А що чекає нас восени і зимою?

Вже зараз по представлених колекціях осінньо-зимового сезону вочевидь, що капелюх продовжує свій переможний хід. Розкішний і екстравагантний капелюх компенсує вимушену світовою кризою скромність в одязі. Замість пишної хутряної шуби рекомендується поєднання шикарного хутряного капелюха або шапки з непомітним верхнім одягом. Зі всіх елементів гардероба майбутнього сезону капелюх - найрозкішніша, найпомітніша і найекстравагантніша деталь.