RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Модна нижня білизна - історія і сучасність

Для сучасної жінки нижня білизна - не лише абсолютно необхідний предмет гардероба, але і один з найефективніших інструментів спокушання протилежної статі. З'явившись ще в древні часи, прототипи сучасної нижньої білизни виконували функцію виключно практичну - захищали від холоду.

Історія нижньої білизни

Прообразом сучасної нижньої білизни стала пов'язка на стегнах, що вперше з'явилася в давньому Єгипті, а потім - в древній Греції і Римі. Саме у Римській імперії жінки носили прототипи сучасних бюстгальтерів - шкіряні нагрудні пов'язки, які підтримували груди римлянок під час занять спортом.

Втім, нижня білизна в сучасному її розумінні з'явилася куди пізніше - навіть в Середньовіччі її функцію виконували лише нижні сорочки, що носили назву камізи. Каміза була довгою сорочкою найпростішого крою з льону або бавовни завдовжки до щиколотки з рукавами або ж без рукавів, на тонких бретелях. Досить швидко каміза перетворилася на сповна самостійний предмет одягу, що частенько прикрашався розкішною вишивкою і що виготовлявся з дорогих тканин.

Нижня сорочка або сорочка як єдиний предмет нижньої білизни проіснувала декілька століть. В епоху відродження нижня сорочка відрізнялася лише більшою складністю крою і обробки: тканина сорочок все частіше прикрашалася вишуканою вишивкою, а рукави - воланами і манжетами. У XVI столітті в жіночому гардеробі з'явилися перші корсети, які надівалися поверх нижньої сорочки і виготовлялися переважно з тонкої шкіри. А на початку XIX століття небагатий вибір нижньої білизни для жінок поповнився ще і панталонами, що доходили до середини гомілки. До кінця століття їх довжина стала менша і доходила лише по коліна.

Кінець XIX століття ознаменувався відразу декількома історичними подіями - Велика Французька революція підштовхнула моду на легкі, вільні плаття з великим декольте, під які жінки надівали облягаюче тріко тілесних відтінків, а винайдення перших прядильних машин забезпечив, нарешті, масове виробництво нижньої білизни. Крім того, в кінці XIX століття з'явилися перші прототипи сучасного бюстгальтера, які належало надівати поверх корсета, а довга нижня сорочка поступово перетворилася на дуже коротку сорочку, що щільно прилягала до тіла.

У 1889 році французький модельєр Ерміне Кадолль представила модель нижньої білизни під назвою «le Bien-Etre». Конструкція бюстгальтера передбачала чашки, підтримувані двома стрічками, і чашки прикріплялася до корсета. З тих пір конструкція бюстгальтера мінялася чи не кожне десятиліття - так, наприклад, в 1932 році творці бюстгальтерів почали акцентувати увагу на глибині чашок, а в 1935 році були придумані спеціальні підкладки для чашок бюстгальтера, що підводять груди і що роблять її пишнішими. Такі вставки популярні у жінок і сьогодні.

 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни
 історія нижньої білизни

Сучасна модна білизна

Ще декілька десятиліть тому жіноча нижня білизна виконувала функцію виключно практичну і виготовлялося, як правило, з простих і комфортних тканин. Сьогодні ж виробники нижньої білизни по праву претендують на титул самостійного модного бренду, оскільки нижня білизна перетворилася на виключно красивий і самостійний предмет жіночого гардероба завдяки різноманіттю дорогих тканин і розкоші обробки.

Колекції модної білизни відповідають останнім тенденціям в світі моди. Так, наприклад, британський бренд нижньої білизни Agent Provocateur одну зі своїх останніх колекцій побудував на актуальному сьогодні фетиш-шику. Елементи фетиш-стилю поєднуються з вишуканим мереживом - колекція побудована на сексуальних корсетах, бюстгальтерах, трусиках і підв'язках із спокусливого напівпрозорого мережива.

Одним з найбільш поширених матеріалів модної нижньої білизни став атлас, стримана розкіш і краса якого регулярно надихає безліч дизайнерів на створення по-справжньому вишуканих моделей білизни. Саме атлас став основою нижньої білизни італійського бренду La Perla, в моделях якого атлас поєднується з мереживом і вставками із спокусливої напівпрозорої тканини.