RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Мода епохи дев'яностих

Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років

Стилі, що увійшли до моди в дев'яностих, разюче відрізняються від моди попереднього десятиліття: на зміну стилям восьмидесятих прийшли одночасно провокаційний гранж і мінімалізм. Немає нічого дивного в тому, що найбільш яскраві стилі епохи дев'яностих користуються величезною популярністю у модних дизайнерів і сьогодні.

Перехідний стиль

Перехід з восьмидесятих в дев'яності супроводився різкою зміною стилів: на зміну яскравим, деколи дуже химерним стилям восьмидесятих з їх пишними зачісками і яскравим макіяжем прийшла куди стриманіша мода дев'яностих. Стара приказка «чим менше, тим краще» припала за смаком молоді, що стала справжнім законодавцем моди в дев'яностих.

Епоха дев'яностих в моді характеризувалася особливим мінімалістським стилем, що доти ніколи не використовувався в моді. Після сімдесятих з їх диско-стилем і восьмидесятих із справжнім вибухом фарб повернення до мінімалізму в епоху дев'яностих стало практично шоком для індустрії моди - актуальні стилі різко помінялися на кардинально протилежні.

Початок дев'яностих

Зрозуміло, зміна актуальних стилів сталася не за один день - зухвалий макіяж, пишні зачіски і яскравий одяг всіх барв веселки зникали з моди поступово. Зміни, втім, були помітними вже на самому початку десятиліття: поступово модні дизайнери відмовлялися від неодмінного атрибуту костюма дев'яностих, високих плечей із спеціальними підкладками, на користь простіших, чистіших ліній і стриманих силуетів. Жакети поступово ставали все більш облягаючими і приталеними, високі плечі, нарешті, зникли практично повністю, а аксесуари перетворилися на стриману, непомітну, лаконічну прикрасу ансамблю.

Поп-зірки початку дев'яностих, які ще декілька років тому вважали за краще одягат скандальні міні-спідниці, претензійні мініатюрні федори і яскравий макіяж, раптово вибрали нові, спрощені стилі. Знаменитості почали носити костюми брюк, а комбінація джинсів і піджаків, куди довших, ніж сьогодні, перетворилася на один з самих впізнанних стилів дев'яностих років.

Початок дев'яностих ознаменувалося ще одним яскравим трендом - зародженням стилю гранж. Музичний стиль не лише подарував модному тренду назву, але і зіграв ключову роль в його міжнародній популярності. Стиль гранж в моді визначили високі, нарочито важкі черевики, нейтральні кольори, мішкуваті джинси і фланелеві сорочки, яким віддала перевагу молодь початку дев'яностих.

Кінець дев'яностих

З часом захоплення мінімалізмом і гранжем почало в'янути. На зміну відносно скромній колірній палітрі і лаконічному стилю початку дев'яностих прийшли нові тренди - яскравіші кольори, виразні форми і втілився стиль попередніх десятилітть у якості джерела натхнення і наслідування. Приблизно з 1996 року мода характеризується розкидом стилів - в цей час неможливо виділити ні який-небудь домінуючий колір, ні найбільш актуальний стиль. Замість того, щоб слідувати єдиному тренду, дизайнери кінця дев'яностих років прийняли концепцію самовираження за допомогою різних стилів.

В кінці дев'яностих в жіночому гардеробі отримали «постійну прописку» туфлі на високому каблуці, деколи найекстравагантнішого дизайну, короткі, спокусливі обтягуючі топи, джинси. Крім того, в кінці дев'яностих зародився готичний стиль, що визначався чорним у всьому, від одягу до макіяжа, кольору волосся і нігтів.

Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років
Мода 90-их років

Стиль, який вижив

Епоха дев'яностих примітна тим, що більшість стилів, що зародилися саме в дев'яності роки, в тій або іншій формі зберегли актуальність до цих пір. Зрозуміло, сучасні жінки більше не носять фланелеві сорочки і важке взуття, проте деякі елементи стилю дев'яностих можна і сьогодні побачити на вулицях мегаполісів: наприклад, взуття на масивній платформі або обтягуючі і оголюючі живіт топи, які вперше зробила популярними в самому кінці дев'яностих співачка Брітні Спірс. Без сумніву, мода дев'яностих років ще довго ставатиме джерелом натхнення для сучасних дизайнерів.