RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Корсет

Корсет
Корсет
Корсет

Корсет - для багатьох з нас слово з минулого. Коли його промовляють, у нас виникають асоціації з густо напудреними париками, грудьми, що млосно здіймаються, і непритомністю на балах. У минулі часи призначенням корсетів було створення модних форм і захист цих самих форм від сторонніх поглядів і невмілих дотиків. Корсет підкреслював поставу і примушував дам утримуватися від різких рухів і прямо сидіти. Талія тягнулася до 30 сантиметрів, а ребра жорсткості були виконані з металевих, дерев'яних пластин (у XV-XVI ст), китового вуса (з XVIII ст), що робило носіння цієї деталі туалету схожим на тортури.

Функціональність корсетів полягала в тому, аби розподіляти вагу важких крінолінів з талії на весь хребет і утримувати панчохи. Використання дорогого мережива, атласу, шовку, золотих ниток, коштовних каменів і металів в створенні корсетів робило їх ознакою статусу жінки і стану її кавалера.

Корсети міняли форму з перебігом часів, але завжди залишалися заставою жіночої привабливості. Вони не втратили своєї актуальності і зараз. Корсет відмінно моделює фігуру - підтягує талію, підкреслює і підводить груди, приховує зайві сантиметри, допомагає тримати поставу, а найголовніше допомагає жінці відчувати себе красивою і сексуальною.

Корсет - найпоширеніша основа весільних і вечірніх платтів. Короткі корсажі, моделі до талії або такі що охоплюють фігуру від талії до стегон - будь-які варіанти можна зустріти у вбраннях для урочистих випадків.

Сучасні дизайнери пропонують моделі повсякденних корсетів. Як правило, вони виконані в офісному стилі у вигляді високих корсетів або корсетних поясів стриманих тонів. Їх носять з брюками або спідницею, надіваючи на блузу або під піджак. У колекціях жіночої білизни незрідка можна зустріти корсети або корсажі. Їх відрізняють найрізноманітніші відтінки і матеріали, фасони і декор. У поєднанні з підв'язками і панчохами вони стали воістину символом чоловічих сексуальних фантазій. Шнурування поступилося місцем зручним застібкам - блискавкам або гачкам, які можуть розташовуватися спереду або ззаду, і дозволяють не лише швидко надіти корсет, але і легко його зняти. Будь-яка жінка, одягнена в мереживо, виглядає привабливіше і сексуальніше, недаремно творці жіночої білизни прагнуть догодити не лише пані, але і їх кавалерам.

Сучасні корсети зазнали значних змін. Жорсткість їм додають за допомогою легких і еластичних матеріалів, тому вам не загрожує непритомність або здавлення внутрішніх органів, як середньовічним пані. Проте, вибрати корсет не просто. Корсет для вечірнього плаття краще замовляти за індивідуальними мірками. Корсетну білизну можна підібрати стандартного розміру, але без примірки не обійтися. Тягнути талію з його допомогою не вийде, оскільки пластикові ребра погнуться і на корсеті з'являться горизонтальні складки.

Не купуйте блузи і плаття, стилізовані під корсет, без жорстких елементів. Якщо ви не упевнені в своїй стрункості - вони підкреслять навіть щонайменші складочки на талії.