RSS


Категорії статей: Жіночий одяг ;

Коктейльні плаття

Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття

Плаття - жіночна деталь туалету, що перевтілює дівчину і в повсякденному житті і для особливих випадків, формальних, урочистих, офіційних, помпезних. І не дивлячись на те, що в багатьох платтях жінка йде на заходи, де пропонується певна кількість міцних напоїв, «алкогольним» епітетом обзавелося лише одне з них. Коктейльне плаття бере свій початок в 20-х роках XX століття, коли в американських приватних будинках владнували вечірки з коктейлями, які обожнювали молоденькі дівчата. Аби блищати на тлі сяючої пишності у виді стеклярусу, діадем і густо підведених очей з поволокою, кокеткам 20-х років не потрібні були довгі плаття з шлейфами, в яких незручно танцювати твіст. Плаття коротшали рівно настільки, аби забезпечити найбільший комфорт без переходу граней пристойності, зупинившись ледве нижче за коліно.

Вони були переважно світлих тонів з блискучої тканини. Зверху матерії було зовсім мало - плоскогруді модниці початку століття могли собі дозволити таку зухвалість, а доповнювали коктейльний образ довгі намиста і маленька неодмінно блискуча сумочка.

У 1926 році народилося плаття, що увійшло до історії під назвою «маленьке чорне». Його "винахідниця" Коко Шанель зробила величезний крок, він відхилив моду від раніше заданого курсу. Завдяки елегантному чорному кольору і скромному дизайну без зайвих деталей, з простим неглибоким напівкруглим вирізом таке вбрання можна було надівати не лише на вечірку, але і на роботу.

Стиль, названий little black dress не втрачав актуальності впродовж всіх цих років, і сьогодні жінки носять маленьке чорне плаття для коктейльних вечірок, прийомів, які починаються до 7 вечора. Проте, не дивлячись на незмінність дресс-кода, не можна сказати, що дизайн коктейльного плаття зберіг свої історичні риси. Правильне коктейльне плаття має бути врівноваженим - чим більше відкрита одна зона, тим більше закрита інша. Але на сучасних подіумах ми раз у раз бачимо відступи від цього правила, як і експерименти з кольором - раніше однотонне коктейльне плаття тепер допускає навіть прінти або техніку деграде.

Оскільки сьогодні стиль ретро знову актуальний, то можна надіти плаття в стилі «золотих» 20-х - вільного крою, світле (бежеве, золоте) розшите лелітками, пайєтками. Змінюючи грайливість і кокетство на елегантність, загляньте в 50-60-х з їх платтями архітектурних форм, з чітко позначеним силуетом «пісочний годинник» і з глибоким чорним та насиченим фіолетовим кольором, який сьогодні дуже актуальний.

Кажучи про сучасність, не можна не пригадати про багатолітнє царювання стилю baby doll, який чудово вписується в ідею коктейльного туалету, якщо при цьому будуть дотримані всі «протокольні» вимоги без легковажних деталей, але з поясом під грудьми чи зовсім трапецієвидним силуетом без перетягування плаття по фігурі.

Дефіле Valentino в сезоні осінь-зима 2010-2011 показало публіці строгі класичні форми з практично горизонтальним високим горловим вирізом, що робить плаття прямокутними. Коктейльні плаття Valentino цього року були лише однотонними - чорне, червоне, жовте. Строгість, але зухвалість за рахунок асиметричності продемонстрував будинок Oscar de la Renta, де коктейльні плаття яскравих кольорів тримають талію тонким ремінцем, комбінуючи асиметричний верх і класичний низ. Прозора пастель перлинно-сірого, ніжно-блакитного, білого кольорів розсипається на струмуючих або більш жорстких коктейльних платтях Donna Karan вже не перший сезон. Постійність демонструє і Gucci, де плаття ледве вищі за коліно. На осінь і зиму модний будинок пропонує вже не настільки життєрадісні як влітку, а приглушені тони моделей бюстье і в грецькому стилі із різною довжиною. Це робить плаття для коктейля то цнотливими і строгими, то неймовірно сексуальними і навіть дещо шокуючим.

Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття
Коктейльні плаття

Вибираючи для себе коктейльне чи випускне плаття пам'ятайте про те, що не дивлячись на різноманітність дозволених для нього стилів, ви повинні виходити з особливостей своєї фігури. Міні-плаття як в Gucci личать лише дуже худим дівчатам. Якщо потрібно замаскувати широкий низ, поділ має бути струючим. Якщо навпроти, об'єму внизу не вистачає, вибирайте моделі архітектурних форм в стилі new look. Baby doll для коктейльного плаття сьогодні не дуже актуальний - дизайнери прагнуть до класики, але якщо є необхідність приховати, наприклад, широку талію, вибирайте струмуючий напівпрозорий коктейльний туалет в грецькому стилі. @ed

По матеріалам womenclub.ru