RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Клубний стиль одягу

Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Історія клубного стилю бере свій початок з середини минулого століття. З розвитком клубної культури одяг став найбільш зрозумілим знаком приналежності до неї. У історії клубної культури можна пригадати часи англійського дендизму з його кодексом зовнішнього вигляду, який, як відомо, відпрацьований до найдрібніших деталей, а також знамениті аристократичні салони Франції і Росії, які створили свою атмосферу і стиль.

Ім'я Мері Куонт є синонімом молодіжної моди 20го століття. В кінці 50-х і на початку 60-х років її стиль здобув суперпопулярність в Америці і Європі як символ бунтуючого рок-н-рольного Лондона. Класичний варіант "дівчини від Мері Куонт" зводився до водолазки з високим горлом і міні спідниці, у поєднанні з чорними колготками і черевиками без каблуків. Її дизайнерські розробки випередили те, що робив Корреж в Парижі і те що стало першою ластівкою популярності «космічного» стилю, на якому зробив собі ім'я Пьер Карден. Навіть зовнішність Куонт, її коротка стрижка і величезні очі, вплинули на появу в модельному бізнесі Твігги і пізніше - Пенелопи Трі. Саме в ті роки починається культ "хворобливої стрункості", який отримав віддзеркалення в клубних тусовках 90-х років.

Сучасний клубний стиль сходить до 60-их років, до фільмів "Startrack", "Barbarella", "Superman". Використання пластика, винила і гуми в одязі, обтягуючих костюмів і величезних платформ, інтер'єрів у вигляді космічних станцій: все це пов'язано із захопленням космічною тематикою. Всі ці прояви виросли з форм втечі від повсякденності. Стиль одягу, пов'язаний з танцювальною культурою, привернув увагу таких ведучих світових дизайнерів, як Donna Karan, Calvin Clain і Tom Ford (будинок Гуччи). У своїх колекціях вони звернулися до еластичних тканин з металізованою ниткою, обтягуючих силуетів, до ассиметрії. Лейбл "Red or Dead" випустив колекцію "Сyberpank", присвячену "прориву" у віртуальну реальність. Більшість фірм, що спеціалізуються на клубному одязі, - англійські. Це в черговий раз доводить лідерство Англії в розвитку клубної культури. Люди, одягнені в «космічний» одяг все частіше з'являються в рекламних роликах і журналах. Словом, клубна мода все ближче підступає до реального життя.

Клубна мода в Росії. Останнім часом в Росії з'явилася тенденція витіснення клубної моди вуличною. Сталося це у зв'язку з просуванням в маси хіп-хоп і R’N’B культури. З одного боку це непогано, оскільки таке просування допомагає її розвитку, але з іншого боку, це призводить до зниження рівня клубної моди. Люди, що приходять в клуби не замислюються, як вони одягнені.

Кілька років тому мода в клубах поділялася на Транс і Хаус-моду. Тобто по стилях музики, яку слухали. Люди, що слухали транс відрізнялися незвичністю колірної гамми в одязі, близькістю його крою до стилю 70-х і присутністю деяких специфічних атрибутів: фєнєчєк, бахроми і тому подібного.. Кольори в одязі переважали кислотні, оригінальні космічні малюнки і інша інопланетна атрибутика. Стиль Хаус-моди в першу чергу акцентувався на процесі самого танцю. Танець на сцені клубу був відмітним атрибутом хауса. Найчастіше зустрічалися нереальні платформи, і загальний вигляд слідував культу "хворобливої тендітності" та худорлявості.

Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу

Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу
Клубний стиль одягу

Зараз же клуби, які були так званими представниками клубної культури у всіх її проявах, в нашій країні втратили свої домінування. Отже, якщо ви вирішите побачити у нас яскравих представників того або іншого напряму клубної моди, то швидше за все доведеться побігати по багатьом клубам і тусовочним місцям, перш ніж ви знайдете що-небудь обособлене. На даний момент ця мода не розвивається в Росії, а можна сказати загниває, практично не підживлюючись із заходу, і немає людей що здатні її розвивати. @ed