RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Історія одягу секонд хенд

Сам термін «Секонд хенд» по одній з теорій прямує своїм корінням аж в XVII століття! У старій добрій Англії правили королі і особливою честю для підданих було отримати в дарунок щось з одягу Його (Її) Величності. Найпочеснішим вважалося отримати з королівського плеча плащ, звичайно ж, ношений. Поки васал-фаворит носив цей плащ, він вважався одним з головних повірених короля, його «другими руками» - second hand, що звучить на англійському як «секонд хенд».

одяг секонд хенд

Історія одягу секонд хенд, як товару для продажу, починається близько 70 років тому. Жителі розвинених країн, таких як Великобританія, Голландія, Ірландія і ін. мають прекрасну звичку, а головне можливість міняти свій гардероб одягу щосезоно. Адже дійсно нудно носити один і той же одяг три сезони підряд! Тому практичні європейці здають свій одяг, і не лише одяг, але і аксесуари, предмети інтер'єру, побутову техніку в спеціалізовані магазини, звідки одяг секонд хенд відправляється на фабрики, де сортується і проходить обробку парою і дезинфікуючим газом. У Європі є 2 способи здати одяг секонд хенд:

Залишити вже непотрібний одяг в спеціальних контейнерах.В певний день неділі його заберуть від дверей будинку. Ну, або віддати непотрібний одяг на добродійність, за що держава понизить податки або виплатить невелику компенсацію :)

одяг секонд хенд

На теренах колишнього СНД перші магазини одягу секонд хенд з'явилися в 90-х роках. Магазини ховалися по околицях міст, одяг був звалений в корзини і продавалася на вагу. Тоді, що б знайти необхідну річ в доброму стані, потрібно було мати величезне терпіння і переглянути всі корзини з одягом секонд хенд. Зараз же, магазини секонд хенд вже не таяться по околицях, вони завойовують все більше і більше покупців! Одяг в них розвішений на вішалках і частенько поділений за кольором, фактурою, сезонністю. Привітні продавці завжди допоможуть підібрати потрібну річ. Одягатися в магазині секонд- це модно.

одяг секонд хенд

Серед покупців магазинів секонд хенд зустрічаються такі зірки, як Рома Білик з групи «Звіри», В'ячеслав Вакарчук з «Океану Ельзи», знаменитий Чайфіст Володимир Шахрін і навіть сам законодавець моди - В'ячеслав Зайцев! Так, до речі, навіть зірки відкривають магазини секонд хенд! Не так давно в пресі промайнула новина про те, що Філіпп Киркоров і Микола Басков вирішили відкрити свій власний магазин одягу секонд хенд- «Бутік невикористаних речей». Величезна кількість костюмів і взуття, які так і не довелося одягнути або одягали тільки раз будуть вивішені в цьому магазині. Так що кожен бажаючий зможе купити одяг зірок із знижкою, з дуже великою знижкою.