RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Історія чоловічої моди

Історія моди почалася з того моменту, як первісна людина вперше використала шкуру тварини у якості одягу. Взагалі, мода - це відношення людини до культурних проявів життя, у тому числі і до одягу, і тому мода і одяг поняття неділимі. Мода є яскравою ілюстрацією звичаїв, образу і рівня життя людей в певний період часу. Мода на той або інший одяг демонструє положення людини в суспільстві, його статус. Давайте прослідкуємо, як розвивалася чоловіча мода впродовж століть. І ви зрозумієте, що чоловік завжди надав велике значення одягу і моді в цілому.

Чоловіки древньої Греції не балували себе різноманітністю. Нижнім одягом служило коротке плаття - хітон, закріплене на плечах пряжкою і підперезане на талії. Верхнім одягом служила накидка (гіматій), закріплена пряжкою під правою рукою або короткий плащ (хламида), з пряжкою на грудях або на правому плечі.

Історія чоловічої моди та одягу

Національним одягом чоловіків древнього Риму була тога - шматок прямокутної, напівкруглої або эліпсоподібної шерстяної тканини розміром 6 на 1,8 метра, яка драпірувалася довкола тіла чоловіка. До речі, тогу мали право носити лише римські патриції.

У феодальному суспільстві Західної Європи одяг було знаком особистого добробуту, приналежності до групи. У XII столітті феодали носили довгі плаття, це підкреслювало іх статус - довгий одяг був недоречним для виконання тяжкої фізичної праці.

Історія чоловічої моди та одягу

Одяг чоловіків міського патриціату, чернечого ордена, лицарів мав свої відмітні особливості, використання яких не дозволялося іншим. Так, наприклад, королі Франції і Англії в XIII - XIV століття забороняли підданим використовувати хутро в якості декоративного елементу, оскільки носили його самі.

Серед рицарського ордена було модно дотримуватися певної колірної гамми в одязі, який символізував соціальний статус, положення, і навіть внутрішній стан лицаря. Крім того, закоханому і благородному лицареві належало носити колір леді свого серця.

Історія чоловічої моди та одягу

Мода XVII - XVIII століття продиктована французьким королівським двором у Версалі. Це час правління Людовика XIV (Луї) - великого модника і естета. Сила і мужність поступаються місцем винахідливості і витонченості. У чоловіків цінується розум, гумор, уміння себе поводити, красиво говорити, танцювати, галантно поводити себе з жінкою. Час зародження образу сучасного «світського лева». Дворянин повинен був мати одягу стільки, скільки йому дозволяє його достаток. Зазвичай в гардеробі дворянина налічувалося не менше 30 костюмів, які він міняв щодня.

Історія чоловічої моди та одягу

До кінця XVII століття закріплюються в чоловічій моді три основні компоненти одягу, який благополучно дожив і до наших днів: сюртук, жилет, брюки. Не менш примітний елемент чоловічого костюма - галстук, вишукано зав'язаний бантом, також з'являється в цей час.

XVIII - XIX століття - розквіт елегантного чоловічого одягу. Чоловіки носять штани, жилет, двобортні сюртуки до стегон. Поверх всього надівається довгий плащ (каррик), який відрізняється наявністю складок, воланів на спині, що нарочито підкреслюють розкутість та виточненність його володаря. Розкута елегантність - ось головна модна тенденція XIX століття.

Історія чоловічої моди та одягу

XX століття - епоха чоловічого костюма. Кожен чоловік має в своєму гардеробі костюм. Костюм - це одяг офіційних заходів, зустрічей, торжеств. Найчастіше сучасний чоловік зупиняє свій вибір на брюках і піджаку, підібраних в тон. Але і варіант брюк і піджаків різних кольорів зустрічається теж дуже часто. Зазвичай такий костюм передбачає присутність на неформальних заходах, вечірках, презентаціях.

Серед молодих людей модно купувати костюми на один сезон. Такі костюми нетрадиційні і недовговічні, десь екстравагантні і непередбачувані, але помітні і модні в певному сезоні.
У чоловічій моді XXI століття важливий не стільки одяг як такий, скільки стиль, який він створює. Чоловік може дотримуватися спортивного або ділового стилю, віддавати перевагу класиці або модерну. Головне, аби це був закінчений образ, який підкреслює його індивідуальність і добрий смак. І це вже новий етап в історії чоловічої моди. @ed