RSS


Категорії статей: Модні бренди ;

Gucci - пристрасті по італійськи

Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
«Звучить парадоксально, але предмети розкоші мають бути бажані усіма, а споживатися лише окремими щасливчиками». Історія Gucci - це історія родинних склок, великих грошей, комерційного таланту, нереального везіння і кривавої безпринципності. Це зараз Gucci виробляє найдорожчі джинси в світі, елітні валізи і портмоне, надсексуальний одяг і елегантні аксесуари. А починалося все дуже давно і абсолютно нетипово.

Флорентієць Гуччіо Гуччі, що багато років пропрацював в готелі Savoy, дуже любив спостерігати за гостями. Він бачив не просто сильних, впевнених, багатих людей. Він бачив людей, які володіли СТАТУСОМ, і цей статус відверто демонстрували. Розбагатілі буржуа прагнули виглядати аристократами, а аксесуари, одяг і оточення використовували для цієї мети. І, мабуть, вже тоді батько-засновник Gucci зрозумів велику істину: річ повинна втілювати мрії свого власника. Якщо нувориш, купивши собі валізу, хоч на хвилину відчує себе князем - він стане постійним вдячним клієнтом. І друзів своїх приведе.


У вас нет пары кед ? Тогда вам самое время купить кеды в интернет-магазине

Скопивши невелику суму грошей, Гуччио відкрив у Флоренції шкіряну майстерню і лавку при ній. У 1922 році лавка стає вже крупним магазином, серед відвідувачів - відомі актори, скороспілі багачі, магнати - всі, хто шукав аристократичний шик. Бізнес розвивається, батьку допомагають сини - Альдо, Уго, Васько і Рудольфо. Через 10 років Гуччіо Гуччі створить одну з найзнаменитіших пар взуття: туфлі, декоровані позолоченою вуздечкою. Саме вони виставлені в нью-йоркському Музеї Сучасного Мистецтва.

У 1937 році сімейство відкриває фабрику, яка спеціалізується на виготовленні дамських сумок і аксесуарів. Справи йдуть відмінно. У 1938 році бутік Gucci з'являється на найпрестижнішій вулиці Риму Via Condotti.

Над Італією збираються хмари: у Римі володарює безумний дуче, назріває війна... А сімейство Гуччі відчуває себе прекрасно, вони навіть отримали велике замовлення від самого Муссоліні. Правда, в умовах занепаду економіки не вистачає шкіри, фурнітури... Але Гуччіо знаходить вихід - він використовує прядиво, парусину, бамбук, залишаючи все той же розкішний дизайн і відмінну якість. Сумочка того часу - невелика, з круглими бамбуковими ручками - вмить стала класикою і до цих пір залишається предметом жадання тисяч модниць.

На початку 1940-х років Альдо Гуччі першим з європейських виробників відправився за океан. У 1953 році відкрився перший магазин на П'ятій авеню в Нью-Йорку, потім були Чикаго, Лос-Анжелес, Сан-Франциско. Знаменитості товпилися перед входом, популярність Gucci набувала міжконтинентального масштабу. Серед клієнтів - Одрі Хепберн, Інгрід Бергман, Грейс Келлі, Пітер Селлерсте. Грейс Келлі взагалі стала своєрідним обличчям марки - саме їй присвячувався культовий шарф «Флора», а після її весілля з принцом Монако Gucci отримали статус постачальників королівського двору.

Але в тому ж тріумфальному 1953 року від раку вмирає засновник - Гуччио Гуччі. І... починаються багатолітні судові тяжби між його синами. Вони ділили імперію батька, все те, що вони створювали разом, загальною працею і вірою. Тепер кожен хотів відщипнути шматочок... Не було жодного представника сімейства, який не мав би претензій до інших і не подавав би судові позови. Вони ділили все і постійно, їх не зупиняли ні кровні узи, ні елементарна порядність.

«Переміг» Альдо, йому дісталися 50% акцій, і він очолив родинне підприємство.

Не дивлячись на чвари, що стрясали сім'ю, 60-70 роки - золотий час для Gucci. Асортимент поповнився легендарними мокасинами, почалося виробництво духів, годинників, хутряних виробів, жіночого одягу.

Але родичі не угамовувалися. Після смерті Рудольфо всі озброїлися проти його сина (і спадкоємця) Мауріцио. Звинувачення - підлог. Бідного хлопчика майже посадили у в'язницю, та допоміг дядечко Альдо, який домігся аби справу передивилися. Кажуть, племінник віддячив дядькові... напартачивши заяву в належні органи про його систематичне ухилення від податків. Альдо посадили, а Мауріцио, став в 1989 році президентом компанії. Хто знає, чи то по дурості, чи то по поганому задуму, але він довів компанію діда майже до банкротства. Gucci перестала асоціюватися з італійським шиком, її підроблювали, ліцензіями торгували на кожному розі, носити Gucci стало поганим смаком... Прибутки не просто впали - вони зникли.

Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода
Gucci- італійська мода

Родичі продали свої акції бахрейнскій фінансовій компанії Investcorp, яка залучила до справ нових менеджерів і талановитого дизайнера Тома Форда. У 1993 році Мауріцио продає свою долю цій компанії за 100 млн. доларів.

З тих пір в Gucci не належить італійцям. Можливо, це і до кращого: компанія нарощує обороти, її колекції стабільно популярні.

По матеріалам womenclub.ru