RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Грецький стиль в одязі та зачісках

У цій статті ми поговоримо про те, що таке грецький стиль в одязі і зачісках, про історію грецького стилю і його основні особливості.

Час виготовлення будь-якого предмету фахівці визначають по ряду чинників, що характеризують той або інший художній стиль. До них відносяться: форма, лінії, пропорції виробів, вживані матеріали, способи їх виготовлення, фактурне і колірне рішення.

Грецький стиль в одязі і зачісці: з історії

Художній стиль Древньої Греції називається героїчним, тому що склався після перемоги греків у війні з персами і оспівував вільну та доблесну людину, що звільнила батьківщину від ворогів. Ідеалом була людина, що має сильне, треноване і гармонійно розвинене тіло. Греки цінували перш за все здоров'я і фізичну красу, і лише на третє місце ставили багатство.

Грецький костюм розвивався в тісному зв'язку з умовами життя греків і під впливом їх естетичних уяв. Він був драпірованим, тобто складається з шматків тканини, закріплених на тілі. Краса одягу полягала у витонченості драпіровок та плісировок, створення яких було трудомістким процесом і виконувалося слугами.

Фото: плаття в грецькому стилі

грецький стиль одягу, зачісок
грецький стиль одягу, зачісок

Жіночий костюм складався з хітона і пеплоса. Хітон був нижнім одягом: це був шматок шерстяної або льняної тканини білого, жовтого або червоного кольору, який мав згин по одній стороні тіла, а на плечах сколювався пряжками - фібулами. Хітон міг мати одворот над грудьми, що нагадував кофтину безрукавки, і напуск над поясом по лінії талії. Зазвичай дівчата носили пояс на талії, а заміжні жінки - під грудьми. У хітоні можна було ходити вдома, але на вулиці в нім було непристойне з'являтися.

Верхній одяг називався пеплос: по вигляду це був той же хітон, але з великою кількістю складок. Колірна гамма тканин для пеплоса включала червоний, блакитний, пурпурний і червоно-фіолетовий тони. Особливістю грецького одягу було те, що він підкреслював красу фігури, не утрудняв рухів людини, відкриваючи всі функціональні частини тіла: руки, шию.

Фото: грецькі зачіски

грецький стиль одягу, зачісок
грецький стиль одягу, зачісок
грецький стиль одягу, зачісок

Подобу гречанок доповнювали вишукані зачіски з довгого волосся. Класичною старогрецькою зачіскою є "грецький вузол" - коримбос. При створенні цієї зачіски довге волосся розчісували на прямий проділ, завивали хвилями і досить низько спускали на лоб. Потім волосся спускали уздовж щік, а на потилиці укладали у вузол. Часто волосся укладали в сітку, сплетену із золотих шнурів, або надівали на голову красиву прикрасу - стефану. Діадеми теж були популярною прикрасою для грецьких зачісок.

Інтерес суспільства до античного мистецтва виник в другій половині XVIII століття, коли в результаті розкопок світ познайомився з його зразками. Під впливом античності в образотворчому мистецтві і архітектурі сформувався стиль класицизм, проте в костюмі як і раніше панував стиль рококо. Все змінилося в період Великої французької революції: необхідна була реформа костюма з метою його демократизації. Розробку ескізів костюмів для громадян французької республіки доручили художникові Давиду, членові революційного Конвенту. Він розробив декілька проектів, узявши за основу костюм Древньої Греції.

Чоловіки в літній період спробували носити туніки і сандалі, але з настанням холодів відмовилися від цієї затії і закуталися в теплий, звичний одяг. А в жіночому костюмі старогрецькі мотиви протрималися з 1796 по 1799 рік. Жінки відкинули каркаси, підкладки і навіть нижній одяг, замінивши їх трико тілесного кольору, поверх якого надівали довгу, красиво драпіровану, прозору "туніку", перехоплену поясом під грудьми. Деякі сміливі жінки надівали прозорий одяг прямо на голе тіло. Не дивно, що Європу захлеснула хвиля простудних захворювань, тому така мода протрималася недовго.

Грецький стиль в одязі в наші дні

Сьогодні під грецьким стилем в одязі розуміють чисто зовнішню стилізацію сучасних платтів під старогрецькі зразки: вільного крою, з розчленовуванням під грудьми, прикрашені драпіровкою або плісировкою. Довгі плаття грецького стилю візуально збільшують зріст, створюють стрункіший силует фігури, тому широко використовуються як вироби для урочистих випадків.

У моді сезону "весна-літо - 2012" актуальні плісировки і драпіровки, тому плаття грецького стилю - у фаворі. Довгі, легкі плаття з шифону і короткі, коктейльні варіанти представлені в багатьох дизайнерських колекціях.

Сучасні зачіски в грецькому стилі

Сучасні зачіски грецького стилю дуже всілякі: це і класичний "грецький вузол", і складні комбінації локонів у поєднанні з косами або зібраним в пучок волоссям. Сьогодні грецькі мотиви в зачісках - на піку популярності. Це - і офісні варіанти акуратних "пучків", і романтичні коси для літнього відпочинку, і складні рішення з прикрасами - для торжества.