RSS


Категорії статей: Взуття та аксесуари ;

Фурошикі - японська диво-сумка

Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка

Японці - дивно винахідливий народ. Не встигла відійти в тінь, дарована ними мода на орігамі , як почалася масова пропаганда фурошикі (або фуросикі) . Ще їх називають найекологічнішими сумками. Власне, ідея-то не нова і за великим рахунком не японська. Але просто представникам інших національностей в голову не приходило оголошувати прості шматки тканини супераксесуаром.

Українською «фурошикі» дослівно означає «банний килимок». За старих часів японці ніколи не не роздягалися в лазнях догола, а надівали спеціальні банні кімоно з бавовни, в яких і милися. Нести мокрий одяг додому було не зовсім зручно, його традиційно завертали в шматок тканини і зав'язували вузликом. У такому вигляді сумка фурошикі пережила століття. Цікаво, що дрібну поклажу у вузликах носило простолюддя у всій Європі, у тому числі і на Україні та Росії, але елементом сучасної вуличної моди «вузликові» сумки вперше стали в Японії. Мабуть, проявилася тяга японців перетворювати на чисте мистецтво навіть найбуденніші речі.

В кінці XX століття фурошикі були популярні в Японії як елементи оформлення весільних дарунків. Їх прикрашали малюнками, що символізували щасливе і безбідне життя в шлюбі. Для весільних фурошикі вибирали відрізи найдорожчих і найкрасивіших тканин. А в третьому тисячолітті японці серйозно занепокоїлися станом довкілля і вирішили знайти універсальну заміну поліетиленовим пакетам. Довго шукати не довелося - ідея лежала на поверхні.

Не гірше трансформера

У Вікипедії є інформація про те, що сучасні японські фурошикі роблять з квадратних шматків бавовняних, шовкових і змішаних клаптиків тканин із стороною від сорока до вісімдесяти сантиметрів. Насправді, обмежень на розмір фуросікі не існує. Вони можуть бути як і зовсім маленькими, складеними чи не з носових хусток, так і досить місткими.

Головна вимога до відрізу тканини для фуросікі - він має бути правильної квадратної форми і по розмірах відповідати тому предмету, який в нього збираються загорнути. Лише за такої умови сумка-фурошикі виглядатиме ефектно. Якщо ж використовувати «японське диво» як звичайну текстильну жіночу сумку, то оптимальним вибором буде відріз величиною в квадратний метр або трохи більше: тканини вистачить і на «ручку», і на хитромудру м'яку драпіровку. Зав'язувати фурошикі кожного разу можна по-різному, що додає їм схожість із зручними і функціональними сумками-трансформерами. Носять їх в руках, на плечі, через плече і навіть за спиною, на зразок рюкзака. Інколи роблять «багатошарові» фурошикі з декількох шматків тканини, однакових по величині, але різних по фактурі і забарвленню. Складаючи їх під різними кутами, майстри фурошикі створюють воістину креативні сумки.

Wa-елемент

Вже декілька сезонів в світовій моді тримаються тренди, які стилісти і дизайнери умовно позначають як Wa-елементи. Іншими словами, це все, що пов'язане з японським стилем: парасольки, кімоно, зачіски, техніка декору і так далі. Європейські кутюрье теж час від часу обіграють Wa-мотиви в своїх колекціях. Але якщо з кімоно все зрозуміло, то вивести на подіуми манекенниць з фурошикі доки мало хто осмілювався.

Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка

Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка
Фурошикі - японська сумка

Але перші спроби прищепити європейським модникам любов до фурошикі вже мали місце. Місію першовідкривача узяла на себе французький дизайнер Марі Буверо. Вона створила колекцію яскравих літніх сумок з гумористичними принтами і назвала її «Mimi pinson furoshiki». Залишилося дочекатися, коли її почин підхоплять і авторитетніші будинки моди.

Хоча свій варіант сумки «хустки» вже запропонувала компанія De Couture. Але, з вигляду вона більше нагадує не фурошикі, а складений конверт з прикріпленими зверху шкіряними ручками. А фірма Dres Van Noten запропонувала своїм клієнткам текстильні клатчи з потайною застібкою-блискавкою. Найнесподіванішу версію фурошікі продемонструвала голландський дизайнер Samira Boon. Вона зробила їх не з тканини, а з напівпрозорого вінілу, використовуючи унікальну здатність цього матеріалу склеюватися і потім без проблем роз'єднуватися. Все б добре, коли б не одне маленьке «але»: сумки Саміри аж надто нагадують зовні ті самі поліетиленові пакети, проти яких ведуть боротьбу екологічно налаштовані японці. @ed