RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Формування іміджу

формування іміджу
формування іміджу
формування іміджу
формування іміджу

Хороший імідж це вже половина успіху. Не важливо, чи то компанія подруг, чи ділова зустріч. Імідж біжить попереду людини. Тому не дивуйтеся, якщо незнайома людина проявляє до вас прихильність або неприязнь. Одна з великих проблем іміджу в тому, що він формується навіть якщо їм ніхто не займається. Тому краще потурбуватися про свій імідж заздалегідь, чим почати створювати його, коли у людей вже склалася про вас певна думка. Частенько, народна мудрість про те, що перше враження найстійкіше, працює не на вас.

Що таке імідж?

Насправді людину з іміджем можна назвати лицеміром. Слово імідж пішло від латинського «imitari», що в перекладі означає «імітувати». З цього виходить, що імідж показує не те що є, а імітує те, що має бути. Нечасто реальність і імідж збігаються. Імідж це думка, що складається в суспільстві про людину або організацію.

Правила формування іміджу

1. Описати себе в новому іміджі.

Якщо ви вирішили зайнятися своїм іміджем, добре подумайте, яка ви є і якою повинні бачити вас оточуюючі, аби ви могли отримувати бажане від спілкування з ними.

Наприклад, ви м'яка і поступлива дівчина по характеру. Але, переходячи на нову посаду, вам потрібно буде на користь роботи бути рішучою і активною. Якщо ви залишитеся «м'якими і пухнастими», то ділові партнери це відмітять. Ви провалите не один вигідний контракт і вас звільнять. Навіть у сімейних стосунках імідж дуже важливий. Чоловік не дозволить грубість, якщо ви, коли лише починалися ваші стосунки правильно себе "поставили".

2. Порівняльний аналіз.

Порівняйте старий імідж, який, можливо, склався стихійно і той, який ви хочете створити. Не варто створювати новий імідж лише на "розвалинах старого" і заперечувати себе минулу. Всеж-таки люди знають, якими ви були і не лише знають, але напевно випробували це на собі. Тому заперечувати, що цього не просто обман. Поведіться по - іншому. Визнайте, що жалкуєте про минулі помилки. При цьому доводьте поведінкою і вчинками, що змінилися.

3. Деколи імідж - гра. Люди відчувають фальшиву гру, і можуть вас розкусити. Найчастіше видають навіть не очі, а міміка, жести, поза. Ви можете неусвідомлено, поправити зачіску, торкнутися носа, потерти підборіддя. Це явні ознаки страху, хвилювання. Оцінивши їх, людина подумає, що ви хочете її обдурити. З вами не захочуть мати справи. Тому гарненько вивчіть значення жестів, поз і міміки.

4. Стиль.

Стиль одягу, зачіски і макіяжу, теж формує імідж. Напевно ви чули, що існує класифікація, наприклад кольорів губної помади. Якщо дівчина фарбує губи яскраво-червоною помадою, то вона самотня, хоче привернути чоловічу увагу. То ж стосується зачіски. Якщо волосся спадає на обличчя, лоб закритий чубком, то це явна ознака закомплексованої людини, яка завжди щось приховує. Відмітьте, ділові жінки найчастіше збирають волосся назад або носять короткі стрижки. Це допомагає щвидко налагодити контакт. Тому добре продумайте свій зовнішній вигляд, все до дрібниць. Навіть біжутерія має значення.


Макіяж, як і одяг, це невід'ємна риса стилю. Аби не помилитися з його вибором варто насамперед "приміряти" його, тобто зробити віртуальний макіяж. Непогану програму для моделювання макіяжу можна скачати ТУТ.

5. Язик мій - друг мій.

Часто жінки спочатку говорять, а потім думають. Тепер все повинно бути навпаки. Не даремно іміджмейкери президентів наймають людей, які пишуть промови для високих персон. Тренуйте свою мову. Аби цікаво розповісти анекдот в компанії або відзвітувати про виконану роботу начальникові, спічрайтера не викличеш. Вивчайте напам'ять вірші, тренуйте пам'ять, стежте за тим, як говорять диктори, читайте скоромовки з горішками в роті. Уміння цікаве і чітко виразити свою думку, додає людині упевненості. Намагайтеся, аби мова була як можна більш лаконою і точною. Не повинно залишитися недосказаності.

Іміджологія це ціла наука, яка складається з безлічі нюансів і законів. Але ці п'ять правил допоможуть вам закласти основи хорошого іміджу.