RSS


Категорії статей: Модні бренди ;

Дольче і Габбана - на гребені кіча

Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Яку марку вважають одночасно ознакою поганого смаку, позерства і в той же час - вільного, без рамок, самовираження? Чиї колекції підроблюються раніше, ніж представляються публіці? Хто з'єднав мережива, трикотаж і хутро «під зебру»?

D&G - Dolce & Gabbana - творчий дует двох італійців (вірніше, італійця і сіцілійця), які перетворили моветон і кіч в особливе, вульгарно-куртуазне вишукування. Вони молоді, розкуті, нетрадиційні у всьому (включаючи і сексуальну орієнтацію), вони не збираються зупинятися і втихомирюватися.

А починалося все ще в дитинстві, коріння творчості - в тому середовищі, яке їх виростило.

Що ви знаєте про Сіцілію? Острів, мафія ... все? П'ятдесят років тому Сіцілія була не просто островом, вона залишалася клаптиком часу, оплотом традицій і вічних цінностей. Там дівчата виходили заміж дівами, образу змивали кров'ю, дружина не сміла суперечити мужові, а муж був главою сім'ї... Сіцілійські жінки були дивно красивими, а чоловіки - природжено елегантними.

Важка праця, скромна їжа, невибагливий побут - так пройшло дитинство Домінико Дольче. Народився він в передмісті Палермо, столиці Сіцілії 13 серпня 1958 року. Батьки були не з багатих. Устрій в сім'ї був традиційно строгим, особливо Домінико не балували - іграшки, обновки до нього потрапляли зовсім рідко. Причепуритися хлопчик міг лише в неділю, на церковну службу, да і то, «зайве» франтівство не віталося. З шести років Домінико допомагав в майстерні своєму батьку, і, за традицією, повинен був продовжити родинну справу. Але вперше в житті він йде всупереч волі батька - вступає до університету. Провчившись один рік, Дольче полишає його і вступає у художнью школу. Школу закінчує і вирушає до Мілану.

Стефано Габбана народився в Мілані 14 листопада 1963. Його сім'я була типово «столичною», сам він був позашлюбною дитиною відомого міланського стиліста. Мабуть, тому Стефано ніколи не був обмежений в засобах, і відмовляти собі в обновках і розвагах було не в його правилах.

У Стефано були здібності до малювання з раннього дитинства, виходило непогано. Це і визначило його вибір: графічне мистецтво і дизайн у художньому коледжі. Коледж Габбана закінчив, отримав "корочку" «Креативний директор», але за спеціальністью не працював взагалі. Молоду людину спокушали зовсім інші перспективи.

Вони зустрілися випадково, в одному з міланських ательє (обоє підробляли асистентами) і побачили за своїми відмінностями багато спільного. Наприклад, з'ясували, що обоє люблять стиль бароко і італійських класичних фільмів 1950-1960-х років. Обоє - шаленіють від Софі Лорен, Анни Маньяні і фільмів Віськонті.

Так почався багатолітній альянс двох різних, але однаково цілеспрямованих та творчих людей: союз творчий і ... кохання.

У 1982 році партнери відкривають студію в центрі Мілану, створюють і самостійно фінансують свої перші колекції. Важко сьогодні уявити, що перший показ пройшов ... у звичайній закусочній. І був присвячений Жінці: трішки розпусній, трішки релігійній, справжньій сициліанці. Великі шалі, довгі плаття, брюки-дудочки, корсети, глибокі сірі і коричневі відтінки - все з батьківщини Дольче. У 1985 році дизайнери отримали пропозицію прийняти участь в Milano Collezioni, у відділенні для молодих дарувань.

У 1986 році Дольче і Габбана на позичені у друзів гроші показують перше шоу від Dolce & Gabbana - Real Woman. Як манекенниці по подіуму ходили подружки модельєрів, убрання було скромним... Але успіх був скаженим! Колекція мала і ще один нюанс: речі прекрасно сиділи на фігурі, перетворюючи звичайну жінку на сексуального тигра. Звичайно, комерційний ефект перевершив всі чекання, модельєри буквально прокинулися багатими.

У березні 1987 року вони презентували свою першу колекцію трикотажу. У 1989-м широкій публіці була показана перша колекція купальних костюмів і білизни. Творчі успіхи модельєрів відразу ж відбилися і на комерційній стороні справи - за 10 років вони перетворилися на всесвітньо відому торгівельну марку Dolce & Gabbana, і як результат - отримували багатомільйонні прибутки.

З 1987 року вони почали розширюватися: всі сили спрямували на США, і відкрили в Нью-Йорку демонстраційний зал. Тоді ж у них з'явився перший власний магазин.

Через рік після підкорення Америки Дольче і Габбана виходять на ринок Японії, відкривають власні бутики в Гонконзі, Сінгапурі, Сеулі. Зараз спеціалізовані магазини працюють вже більш ніж в 80 країнах світу.

У 1993 році D&G створюють колекцію для світового турне Мадонни, яку обоє обожнюють і відзиваються про неї не інакше, як «наш друг, наше захоплення і наше натхнення». Але вийшов невеликий скандальчик: матеріал-герл обкрутила довірливих італійців, не заплативши за колекцію із понад 1500 костюмів.

Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг
Дольче і Габбана - одяг

На початку 90-х модельєри повернулися до клаптевих спідниць і в'язаних шалей хіппі. У 1994 році пригадали «сіціліанську» тему: з'явилися смугасті костюми з білими сорочками. У 95-му душа забажала строгості: вони вивели на подіум акуратно причесану леді в костюмі з рукавцем три чверті. У 1997 році Дольче і Габбана показали ряси, а в березні 98-го цитували «космічну» тему... Вони завжди різні. Кожна нова колекція - це шок і захват одночасно. Їх особисте життя - в центрі світських пліток. Кажуть, що Домінико і Стефано розлучилися... Але Dolce & Gabbanna - ніколи!