RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Догляд за одягом - прості правила

Купуючи нове плаття або куртку, ми рідко замислюємося над тим, як потім за ними доглядати. Часто не згадуємо про ці тонкощі, закидаючи річ перший раз в пральну машинку з іншими речами або сміливо заносячи над ними праску, виставлену на максимальну потужність. Лише коли річ безнадійно зіпсована, ми починаємо розгадувати значки на бирці, шкодуючи про те, що не зробили цього раніше.

Слідуємо інструкціям виробників

Якщо на ярлику стоїть значок «лише сухе прання», краще не проводити експеримени і скористатися послугами хімчистки. Піджаки і пальто при пранні особливо схильні до деформації - після висихання річ просто втрачає форму.

Догляд за одягом

Щодо пуховиків. Виробники цих виробів дають деколи суперечливі рекомендації. Деякі радять користуватися хімчисткою, проте, як показує практика, тканина, з якої виготовлені куртки, часто не витримує дії спецскладів. Тому набагато безпечніше замити забруднення під струменем води (без попереднього замочування). Якщо без прання ніяк не обійтися, то треба пам'ятати, що пух і перо є органічною речовиною і у вогкості починають розкладатися. Тобто виріб необхідно ретельно віджати. Сушити речі потрібно в розпрямленому стані, деякі продавці рекомендують при цьому розмістити виріб біля масляного радіатора. Одяг з щільних тканин і багатошарові вироби, до яких відносяться куртки, зазвичай сохнуть досить довго. Але якщо скористатися електричною сушаркою для білизни, то можна прискорити цей процес приблизно в два рази. При цьому температура 40°С оптимальна, оскільки не дозволяє перегріти виріб.

Правильне прання

Багато з тих виробів, на прання яких виробник дав добро, вимагають особливого догляду. Коли мова заходить про делікатні тканини, то перше, що згадується - це шерстяні і шовкові вироби. Допустити помилку в догляді за ними нескладно, адже обмежень тут маса.

Нагадаємо, що максимально допустима температура для одягу з шовку - 35°C, з шерсті - 38°C. Як правило, виробники радять прати такі вироби уручну. Проте більшість сучасних пральних машин мають особливі режими, при запуску яких техніка поводиться з одягом не менше делікатно, чим сама хазяйка. При виконанні подібної програми барабан не обертається, а лише здійснює плавні похитування. Для віджимання передбачений спеціальний ритм руху, сприяючий розпушуванню речей. Аби максимально наблизити умови такого машинного прання до ручного, не слід прати одночасно багато одягу - максимальний об'єм не повинен перевищувати 1,5 кг. Речі повинні вільно плавати у воді і не тертися одна об одну, оскільки волокна шерсті і шовку легко пошкодити.

Догляд за одягом

При виборі прального порошку доведеться відмовитися від засобу з біологічно активними речовинами - ензимами, які так ефективно видаляють деякі види плям. Вони розщеплюють білки і жири, а разом з ними і пошкоджують структуру органічних волокон шерсті і шовку. Речі «розповзуться» вже після декількох прань цими порошками. Перевагу варто віддати спеціальним засобам для делікатних тканин, які не руйнують і не обезбарвлюють тканину. При цьому рідкі аналоги (наприклад, Persil Sensitive Gel, Dreft Delicates & Color, гель «BIMAX для шерсті і шовку») краще розчиняються у воді навіть при 30-градусному пранні.

Також варто пам'ятати, що шерстяні речі прасують і з вивороту, і з лицевої строни, але в останньому випадку обов'язково через вологу тканину. Як сучасніший і зручніший варіант можна скористатися спеціальною насадкою на праску, виготовленою з тефлону.

Шовкову тканину радять не доводити до повного висихання і прасувати злегка вологою. При цьому функцію пари на прасці слід відключити. За словами експертів, для таких тонких делікатних тканин небезпечні задирки, які незрідка з'являються на алюмінієвій підошві праски. «Такі дефекти можуть залишити затягування і порізи на виробі. Найкраще використовувати прилади з підошвою з кераміки.

Поради фахівців

На відміну від натуральних тканин з шовку і шерсті інші тканини не вимагають такого ж трепетного відношення. Але хоча їм і дозволено машинне прання, в догляді за ними є маса нюансів.

Джинсові вироби з металевими гудзиками і клепками заздалегідь потрібно вивернути навиворіт і застебнути на них всі блискавки, так при пранні краще збережеться колір. Але не вартує їх надовго замочувати, тому що гудзики і інша металева фурнітура можуть поржавіти.

Догляд за одягом

Поліестерну тканину не слід прати в гарячій воді (вище 40°С), оскільки через це на одязі з'являються складки-заломи, які потім важко розгладжуються. Речі, зшиті з віскози, також не переносять високої температури і інтенсивного віджимання. Оскільки волокна цього матеріалу виготовлені з целюлози і, намокаючи, вони втрачають міцність, легко деформуються. Треба відмітити, що розпізнати віскозу на око можна не завжди. Цим тканинам часто надають вигляду шовку, бавовни, шерсті або льону за рахунок волокон (блискуча або матова поверхня, різна товщина і звивистість), тому краще погляньте склад тканини на етикетці.

Брюки, сорочки, дитячі куртки з вельвету теж не рекомендують віджимати на високих обертах. Після прання їх не слід доводити до повного висихання і краще прасувати дещо вологими з вивороту, при цьому використовуючи м'яку багатошарову підкладку. При зіткненні з праскою ворс на таких тканинах, як вельвет або напівоксамит, приминається. Тому при догляді за ними рекомендується користуватися спеціальною функцією «Вертикальне відпарювання». Складки на тканині розправляться, а її текстура не буде пошкоджена. Ще однією корисною функцією праски, є подача іонізованої пари. Використовуючи цей режим, прасувати щільні і жорсткі тканини набагато легше, оскільки дрібніші і легші частки пари в три рази глибше проникають в складки одягу.

Трикотажні вироби, поки сохнуть, можуть витягуватися і деформуватися, тому після прання виробники рекомендують їх не вішати, а розкласти на горизонтальній сушці. А під час їх прасування слід переставляти праску з місця на місце, а не ковзати по тканині, оскільки в цьому випадку річ може деформуватися.

Догляд за одягом

Блузи і плаття з штучного (ацетатного або віскозного) шовку не можна збризкувати водою при прасуванні, оскільки від крапель залишаються розводи. З цієї ж причини не варто відключати подачу пари, якщо в прасці не передбачена протикраплинна система. Якщо використовується режим прасування при невисокій температурі, то пара не завжди встигає утворюватися, і вода може просто витікати з отворів підошви приладу і потрапляти на тканину, залишаючи плями.

Виявляється, нашкодити своєму одягу набагато простіше, ніж нам здається. Нюансів в догляді за одягом багато, а текстильна промисловість постійно подовжує їх список, пропонуючи все більше видів тканин. Тому уважно вивчайте рекомендації на етикетці. Ну а щоб полегшити виконання всіх інструкцій, стежте за новинками техніки, які перуть ніжніше, ніж руки, сушать швидше, ніж на сонці, і прасують найупертіші складки.