RSS


Категорії статей: Взуття та аксесуари ;

Дитяче взуття

Молоді батьки, бажаючи, аби їх дитина добре виглядала, була модно одягненою і справляла найкраще враження, прагнуть одягнути її в найкращий одяг і взути в найкраще взуття. Ось тільки не завжди їх уявлення про те, що є найкращим, збігається з дійсністю.

На ніжки малят одягають спортивне взуття (наприклад, масивні кросовки, «як у великих»), або туфельки «як у мами» - із завуженим носком і гнутим модним каблучком. І радіють цьому - як, буцімто, витончено і елегантно виглядають син або дочка.

Дитяче взуття

Біда в тому, що згодом всі ці вишукування можуть привести до негативного результату. Проблема в тому, що дитяча стопа і стопа дорослої людини - це дві великі різниці, як говорять в Одесі. Стопа дорослого - повністю сформована, «скостеніла» структура. Стопа дитини знаходиться в процесі формування, вона складається практично цілком з хрящової тканини. Формування стопи закінчується до шести років (недаремно японці, бажаючи сформувати у дівчинки «ніжку-лотос», перев'язували ним стопи практично в колисці). І якщо взувати дитину, думаючи лише про красу в даний момент, то справа сповна може закінчитися порушеннями фізичного розвитку (у точності як у японських дівчаток з їх крихітними ніжками, функціональність яких, на жаль, досить сильно порушена).

Для того, щоб не було проблем (наприклад, плоско-вальгусної стопи і «Х»-подібної деформації колінних суглобів), дитяче взуття повинне задовольняти наступним вимогам: у нього має бути високий і жорсткий задник і хороше кріплення на стопі (шнурки, ремінці, липучки - для того, щоб забезпечити стійкість стопи), невеликий стійкий каблук (до 5-7 мм, не більше), підошва має бути еластичною і гнутися в носці (аби забезпечити нормальний рух ноги усередині взуття).

Крім того, підошва не має бути слизькою - дитя повинне упевнено стояти на ногах. Оптимальною буде рифлена, багатошарова підошва.

Обов'язкова вимога до дитячого взуття - натуральний матеріал (шкіра, замша, льон з отворами для вентиляції). Такі матеріали пластичні, вони забезпечують доступ повітря, оберігають від попрілостей - волога вільно випаровується. Устілка повинна абсорбувати вологу.

Сучасне дитяче взуття виготовляється і з інших матеріалів, високотехнологічних і високоякісних, які замінюють шкіру. Усередині підкладки знаходиться спеціальна мембрана, яка регулює «мікроклімат» взуття. Такі матеріали досить якісні та практичні, але все таки вони не повною мірою замінюють натуральні.

Дитяче взуття

Слід звертати увагу і на внутрішню поверхню дитячого взуття. Вона також має бути виготовлена з натуральних матеріалів (наприклад, овеча шерсть, шкіра ягняти, натуральне хутро).

Взуття не має бути ні великим, ні маленьким, а «в самий раз» - між носком черевика і пальцями повинен залишатися простір близько 1 см. Це забезпечує оптимальний рух ноги під час ходи.

Аби попередити неправильне формування стопи дитяти краще всього купувати взуття з супінаторами. При цьому зменшується і ризик розвитку плоско-вальгусної стопи. Проте, не слід перебирати з цим, дуже виражений супінатор - теж погано, він може порушити нормальний розвиток стопи. Зазвичай супінатор - це профілактика, але в деяких випадках ортопеди висловлюють «особливу думку», рекомендуючи або спеціальний супінатор (наприклад, той самий сильно виражений, який зазвичай є негативним чинником), або зовсім відсутність супінатора.

Для дитяти зручним буде взуття на гумках або липучках - шнурки мають звичай розв'язуватися, а пряжки буває складно застебнути маленькій людині.

В дитячого взуття обов'язково має бути задник. Без жодних вирізів чи вставок. Задник має бути цілісним - інакше взуття правильно не фіксуватиме ступню.

Ні в якому разі жодних вузьких носків які стискують пальці. Так, завужені носки туфель - це красиво, але вони заважають нормальному розвитку стопи. Це та жертва, яку не варто приносити красі. Вже дуже дорогою вона може виявитися в результаті. Носки мають бути широкими, аби нога себе відчувала комфортно.

Взуття не має бути важким - інакше не лише швидко зітреться підошва, але і виробиться човгаюча хода.

Дитяче взуття не має бути нудним. Діти люблять яскраві, насичені, чисті кольори. Взуття має бути такого кольору, аби дитя раділо, взуваючись. Зображення героїв улюблених мультфільмів на дитячих черевиках, різноколірні липучки, помітне забарвлення - все це покращує настрій дитини, а це, у свою чергу, сприяє формуванню таких рис, як упевненість в собі, оптимістичне відношення до себе і до оточуюючих.

Дитяче взуття

Ходіння босоніж рекомендується лише по природних поверхнях (трава, пісок і т. д.). Подібні поверхні можна імітувати удома за допомогою ковриків-массажерів. А ось ходіння без взуття в приміщенні може привести до виникнення вальгусної установки стоп (те, що зазвичай називають плоскостопістю).

Постійне носіння спортивного взуття може привести до деформації стопи дитини, тому її рекомендується носити не більше двох годин в день - краще всього не просто так, а саме з тією метою, для якої вона призначена, - для занять фізкультурою.

Завжди потрібно пам'ятати, що дитяче взуття формує не лише ногу, але і майбутнє дитини, і підходити до вибору настільки важливої речі відповідно: зі всією відповідальність, обережністю і акуратністю. Визначальним у виборі дитячого взуття має бути не модний бренд, а зручність для дитини і медичні рекомендації.