RSS


Категорії статей: Чоловічий одяг ;

Чоловічі сорочки

Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки

Народження прообразу чоловічої сорочки датується ще першими цивілізаціям. Так, клерки древнього Вавілона носили білі сорочки з рукавами. Всі ми пам'ятаємо і відомі римські туніки, що надівалися під тогу, як нижній одяг. Та і варвари носили сорочки, але лише зроблені вони були з грубої домотканини на основі прядива. Але справжній бум сорочок почався в епоху відродження, коли прокинувся інтерес до тонкої і нарядної чоловічої білизни. Цінителі моди за часів Ренесансу прагнули продемонструвати оточуючим ідеальну білизну своїх сорочок. А ось на початку 16 століття італійці винайшли мереживо і поспішили приміряти його до чоловічого одягу.

Любов до мереживного декору збереглася на довгі роки. У 17 столітті під час Тридцятирічної війни відбувалися «мереживні перемир'я». В цей час військові встигали попрати свої пишні коміри і манжети. Англійська мода 18 століття подарувала світу сорочку без прикрас, із стоячим коміром, з відігнутими кінчиками. Її форма була дуже близька до тієї, яка звична нам сьогодні. До новітнього часу чоловічі сорочки вважалися атрибутом виключно вищого класу, та і коштувала вона, як і будь-яка річ для спроможних людей, вельми дорого.

Поступово, завдяки новітнім технологіям, вартість сорочок зменшується, з'являються стандартні розміри, поступово виходять з моди накрохмалені комірці. А в 20 столітті відбувається справжня революція - сорочки стають кольоровими.

З тих пір сорочки - незмінний предмет гардероба будь-якого чоловіка, незалежно від його платоспроможності. І одним з основних критеріїв при покупці сорочки вважається елемент, що знаходиться, як мовиться, «ближче до тіла» - комір.

На сьогодні відомо близько десятка різновидів, але самими використовуваними вважаються два типи: кент і варно. Кент - це орний комір з гострими, довгими кутами, кінці якого дивляться вниз і утворюють гострокутний трикутник. Якщо в сорочки такий комір, її сміливо можна назвати універсальною, тому що вона не виходить з моди і прекрасно поєднується з класичним костюмом будь-якого крою. Цей комір, до того ж, вважається найпоширенішим. Варно - це комір з широкими відкладними краями, які не торкаються краю сорочки через щільну текстуру коміра. Сорочка з комірцем варно стане доречною на неофіційних зустрічах і відпочинку, підійде як до костюма, так і до пуловера.

Якісна класична чоловіча сорочка має бути зроблена з щільної, гладкої тканини без вираженої фактури. Бажано, аби сорочка для ділового костюма на 100 відсотків складалася з бавовни. Проте, така сорочка швидко мнеться і виглядає не настільки презентабельно. Тому присутність невеликої кількості синтетики (2-3 відсотки) виправить ситуацію. Важливо також підібрати колір сорочки, аби вона поєднувалася з костюмом і гармонувала з кольором галстука. Декілька порад: з сірим костюмом непогано поєднується синій, блакитний і білий колір сорочки, а з чорним - всі відтінки сірого, білого і ясно-блакитного. Але на свято або офіційну зустріч варто підібрати сорочку світлих відтінків - айвори, шампань або білу. Для корпоративного заходу не підійдуть темні сорочки і, тим більше, повністю чорні.

Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки
Чоловічі сорочки

А ось в повсякденному житті можна насолодитися всією різноманітністю пропонованих модних моделей. Цього сезону особливо популярні сорочки Т-подібної форми та прозорі сорочки. На піку популярності і сорочки з синтетики та нейлону, які випускаються у всіляких цікавих забарвленнях. @md