RSS


Категорії статей: Історія моди ;

Історія бікіні

Бікіні
Бікіні
Мініатюрний предмет жіночого гардероба - бікіні - невід'ємна частина сучасної культури і життя. Сьогодні бікіні еволюціонували в безліч моделей всілякого призначення. Вважається, що назва купальника походить від атола Бікіні, на якому в 1946 році проводилися випробування ядерної бомби. Тому назва речі повинна асоціюватися з вибухом, сенсацією і проривом. Цікавий факт: до бомби, яку скинули на атол, була прикріплена фотографія популярної актриси Ріти Хейуорт у відвертому купальнику. Цілком можливо, це вплинуло на те, що нову модель купальника назвали на честь атола.

Але, звичайно ж, до того, як бікіні отримав свою назву, він вельми успішно існував багато років. Ще в Древньому Римі прообраз бікіні використовувався жінками в спортивних цілях. А знайдений у Вілла дель Касале малюнок, створений ще 1700 років тому, зображає жінок в одязі, що дуже сильно нагадує сучасні бікіні. До офіційного винаходу бікіні, існувала безліч різних цікавих моделей. Перша поява бікіні в кіно датується 1933 роком у фільмі «Золотошукачі».

Цікаво, що своїй появі в США прекрасний предмет жіночого гардероба зобов'язаний передвоєнним часам. У 1943 році американський уряд понизив норму тканин, що використовувались на виробництво жіночих купальників, на 10 відсотків. А вже через два роки випуск популярного журналу Life друкує фотографії паризьких модниць, які красуються в бікіні.

Творцем сучасних бікіні прийнято вважати паризького модельєра Луї Реара, який «удосконалив» створену декількома місяцями раніше Жаком Хаймом модель купального костюма «Атом». Вперше на публіці бікіні продемонструвала 5 липня 1946 танцівниця з Казино де Парі, Мішелін Бернардіні. Сміливе модне рішення отримало загальне визнання далеко не відразу. Більше десяти років було потрібно на те, аби бікіні перестали шокувати публіку і увійшли до моди. Після показу, бікіні був заборонений на багатьох пляжах Франції, Італії, Іспанії і Португалії. Найбільше обурення новинкою виникло, звичайно ж, у Ватикані, що охрестив бікіні «аморальним». У п'ятдесятих роках великий вклад в популяризацію бікіні зробила Бріжіт Бардо, яка з'явилася у відвертому вбранні у фільмі, знятому її чоловіком Пиці Вадимом. Бікіні достатньо швидко завойовує кінопростір: культові сцени появи дівчат в бікіні в класичних кінострічках знають практично всі.

У семидесятих роках жінки зробили новий крок до революційної свободи і зняли верх бікіні - це була епоха «дітей квітів» або хіппі. З'явилося монокіні і вираз «топлесс» (без верху). Неухильний успіх бікіні по-своєму ознаменував і зміну статусу жінок. Емансипація купальника була безпосередньо пов'язана з емансипацією жінок. Але саме відкритий купальник став диктувати і нові стандарти жіночого тіла: ідеальною вважається більш витончена фігура.

У сімдесяті роки надзвичайно популярними були бікіні, що складаються з двох стрічок, у восьмидесятих - Бразільські «тонга» (тонкі бікіні з невеликим трикутником тканини ззаду), а в дев'яностих - більш закриті спортивні моделі.

Бікіні
Бікіні

А в наші дні бікіні перестали вважатися виключно купальним одягом. Зовсім недавно бразилианка Сандра Танімура випустила нову модель джинсів з надзаниженою талією. У своїй моделі вона вдало поєднала джинси і трусики бікіні. Дизайнер пояснила причину появи цієї цікавої моделі так: «Ми спеціалізуємося на виробництві брюк із заниженою талією. Наші клієнти попросили опустити талію якнайнижче. Ми створили таку модель, але брюки почали спадати. В результаті мені прийшла в голову ідея поєднати їх з бікіні, які тепер дозволяють джинсам триматися».

По матеріалам interlinks.ru