RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Базовий гардероб

Базовий гардероб
Базовий гардероб
Базовий гардероб
Базовий гардероб
Кожній з нас хочеться виглядати оригінально, цікаво і щодня по-новому. Проте навіть при величезній кількості речей, чомусь виходить, що одягнути нічого. Найчастіше будь-яка жіноча шафа відповідно до принципу Парето вміщає 80% одягу, який ми практично не носимо, тому давайте спробуємо розібратися - що дійсно має бути в базовому гардеробі кожної жінки, аби вона щодня могла виглядати по-новому. Перш ніж приступити до розбору шаф і походів в магазини, необхідно визначитися із стилем (або декількома основними), сферою зайнятості і колірною гаммою. Ці три компоненти тісно взаємозв'язані і грають величезну роль: наприклад, при роботі в діловій сфері один із стилів залежатиме від дресс-кода компанії, упор робитиметься на темні костюми і строгі блузи. Тоді як творчій людині необхідні яскраві елементи в одязі, дозволений вільніший стиль, експресивні кольори і оригінальність.

Розберемо детальніше колірну гамму: при виборі в першу чергу варто орієнтуватися розділенням кольорів за типом зовнішності, тому що частенько колір одягу, який сподобався на манекені чи на комусь іншому, може абсолютно не поєднуватися з власним типажем. Тепер звертаємо свою увагу на основні групи кольорів в жіночому гардеробі - виділяють базові, світлі, яскраві і акцентуючі відтінки. Базові кольори - це основна темна гамма гардероба: пальто, костюми, брюки, спідниці, жакети, ремені сумки і взуття. Найчастіше це чорний, коричневий, синій, бордовий, сірий або темно-зелений - недокучливі, спокійні, стримані і нейтральні відтінки.

Світлі кольори - сама розбілена гамма: білий, бежевий, молочний, теракотовий, блакитний або ніжно-рожевий, фісташковий і пісочний. Ці відтінки використовуються у поєднанні з базовими, наприклад, в блузах, сорочках, светрах і водолазках, незрідка їх можна побачити в літніх костюмах, вечірньому одязі, нижній білизні, теплому одязі або купальниках. Яскраві базові кольори використовуються в повсякденному, святковому, спортивному одязі і аксесуарах. У діловому одязі таких відтінків варто уникати, так само як і акцентуючих кольорів, які є найяскравішими в палітрі гардероба. Це купальники і топіки, модні речі на один сезон, літнє і святкове взуття, деякі аксесуари.

Одного разу розібравшись зі своєю колірною палітрою, набагато складніше зробити поширену помилку, купуючи річ, яка свідомо не носитиметься. І, до речі, варто запам'ятати, що в магазин краще йти без грошей, відклавши вибрані речі на касі - тоді буде можливість ще раз обдумати покупки і визначитися з їх необхідністю. Також не варто відвідувати лише одну точку продажів - краще вибирати речі в різних магазинах, звертаючи увагу не лише на ціну, але і на якість. Хороші, дорогі речі носитимуться довго, а це тим більше важливо, якщо стиль вже склався і не збирається мінятися найближчими роками.

Розібравшись з тим, як купувати і які речі, пора переходити до шафи і з'ясовувати, що ж саме потрібно купити. Для прикладу розберемо базовий гардероб дівчини, яка працює в офісі, а у вільний час гуляє з собакою, виїжджає на природу, ходить в театр і нічний клуб. Костюм із спідницею, костюм з брюками (у ідеалі їх можна комбінувати), теплий костюм, 2 блузи з довгим рукавом, 2 блузи (або строгі маячки) з коротким рукавом, але із закритими плечима (це одна з вимог офісної політики), спідниця, тепла довга спідниця, легкі і теплі брюки, легкий джемпер і джемпер з коміром, кофта на гудзичках, класичні джинси, літнє плаття, пара нарядних топів, коктейльне плаття, вечірнє плаття, плащ, легке і тепле пальто, куртка, тепла куртка, два теплі шарфи, 3-5 легких аксесуара на шию (хустки, галстуки), зимовий і демісезонний головні убори, мінімум три сумки (дві класичні і одна вечірня), 2 пари босоніжок, 2 пари туфель, класичні напівчеревики, демісезонні півчобітки, кросовки або інше спортивне взуття, зимові і осінні чоботи.

Базовий гардероб
Базовий гардероб
Базовий гардероб
Базовий гардероб

Людині в іншій сфері діяльності, зрозуміло, доведеться продумати серйозніше, що саме їй необхідно. А заповнивши базовий гардероб, можна заощаджені гроші витрачати на красиві і улюблені дрібниці, не боячись, що потім нічого буде надіти.

По матеріалам interlinks.ru