RSS


Категорії статей: Модні бренди ;

Balenciaga - від королівського двору в космічні простори

Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг

Одяг марки Balenciaga, про який би період не йшла мова, завжди здавався дуже сміливим і фантастичним для свого часу. Там немає відкритого епатажу або нарочитої надмірності кольорів, блиску тканин, великої кількості деталей, але не дивлячись на це сприймати його дуже складно. У ньому немає витонченості Dior, простих і класичних ліній Chanel, хуліганської помпезності Jean-Paul Gaultier - всього того, що впізнається з першого погляду. Balenciaga - це марка, яка надихає безліч дизайнерів своїм неповторним, особливим, ні на що не схожим стилем, в якому вдало поєднуються жорсткий металевий футуризм, космічний курреж, чітка геометрія і імператорський шик.

Початок своєї діяльності марка Balenciaga відлічує з 1919 року, коли її творцеві Крістобалю Баленсиаге було всього 24 роки. Все починалося в іспанському Сан-Себастьяні, де відкрився його салон. Клієнтками Крістобаля були не прості пані, і навіть не пані вищого світу, це були особи блакитних кровей, наприклад, імператриця Євгенія або королева Марія-Кристина. Звідси і бере початок його прихильність до пишних жорстких спідниць і рукавів-ліхтариків, які є відмінною рисою стилю Balenciaga і до цього дня. А потім в житті молодого кутюрье був Париж, куди він поїхав з початком Громадянської війни в Іспанії. І відразу успіх: французький Vogue в 1938 році виніс вердикт, що свідчить про геніальність колекції іспанця Баленсиаги, яким вмить зацікавилися як у Франції, так і по іншу сторону Атлантики.

Цей фурор пояснювався нестандартним підходом до моди і до способу Крістобаля одягати жінку. Його туалети не сковували в лещата вузької талії - вона практично була відсутня, але вони при цьому не виглядали неохайними і безформенними, навпаки, дуже виразними за рахунок геометричних форм. Дизайнер прагнув до досконалості своїх колекцій і дуже боявся несмаку, в який нескладно впасти, коли піддаєш сталу моду таким експериментам, які схожі на революцію або потужний переворот. Аби не переходити грань, за якою слідував епатажний кітч, одяг Balenciaga при божевіллі рубаних форм заперечував "кольористість" тканин, плаття від Balenciaga було настольно самостійним предметом туалету, що щонайменша надмірність у вигляді додаткового кольору або аксесуара могла вщент зруйнувати цю гармонію, до якої так прагнув кутюрье.

П'ятдесяті роки - епоха костюмів Balenciaga з незмінною об'ємною спідницею і жакетом, які виготовлялися з тканини з квітковим малюнком - броккателі (шовковий жаккард) і не виглядали при цьому дуже важкими. Одяг Balenciaga сміливо грає з такими тканинами як муар, оксамит, тафта, муслін, які роблять прості силуети гідними королівських осіб. Блузи і плаття в 1950 році завдяки Balenciaga позбавляються коміра, який більше не вважається необхідною деталлю. У 1958 році в його одягу з'являється талія, якої він старанно уникав, але розташовується вона не на звичному для неї місці. З лінією «ампір» Крістобаль встановив стиль baby-doll - міні-плаття з талією під грудьми, які носяться до цього дня молодими дівчатами у всьому світі.

Але в шестидесяті роки ситуація різко змінилася. Будинок Balenciaga не був єдиним, хто диктував подібний стиль, який вже не здавався новинкою. Його прихильники, учні, що стали послідовниками, легко замінили Баленсиагу, бізнес якого потихеньку почав потухати, поки в 1968 році Balenciaga як марка не припинила існування. Через 4 роки не стало самого майстра.

Відродження сталося не через рік, не через два, а лише в 1997 році, коли на пост креативного директора Balenciaga, який був викуплений компанією Jacques Bogart S.A., був запрошений Николя Геськьер. Він зробив неможливе - воскресив стиль і популярність Balenciaga, прагнучи не відхилятися від напряму, який колись задав великий іспанський кутюрье. З легкої руки Геськьера в колекціях Balenciaga з'явилися сумки, які підкорили модниць всього світу зручністю завдяки великим розмірам і практично відсутності яких-небудь прикрас.

Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг
Balenciaga -одяг

Сьогодні в кожній колекції Balenciaga прослідковується повернення до витоків - до того, що колись робив Крістобаль Баленсиага, але з новим звучанням, яким регулярно стають футуристичні мотиви, наприклад, блискучі металеві костюми, легендарні туфлі Lego Shoes. Тепер в одязі Balenciaga можна впокорювати космічні простори, і можливо Баленсиага і хотів цього - йти на крок попереду планети і давати жінці можливість відчути свою винятковість, що і робить цей старий бренд.