RSS


Категорії статей: Стиль та імідж ;

Актуальний ретро-стиль, мода двадцятих років

ретро-стиль 20 років
ретро-стиль 20 років
ретро-стиль 20 років

Однією з головних відмінностей моди епохи двадцятих років стали більш яскраві, оптимістичні кольори в порівнянні з колірною палітрою попередніх десятиліть. Услід за похмурою атмосферою Першої світової війни прийшла надія на нове майбутнє, а разом з нею - і оптимізм, що втілився в яскравих кольорах одягу: платтях, пальтах, капелюшках, туфлях, сумочках і інших модних аксесуарах для жінок. Двадцяті роки стали епохою яскравих кольорів і вільних стилів в жіночій моді.

Короткі плаття і спідниці

Довжина спідниць і платтів в епоху двадцятих років ставала все менше: якщо спочатку плаття і спідниці закінчувалися у кісточки, то в середині двадцятих років жінки сміливо надівали одяг завдовжки до коліна. До моди увійшли плаття без рукавів, що практично миттєво перетворилися на один з найактуальніших видів жіночого одягу. Яскравіші кольори, прості і зручні силуети, нові синтетичні тканини і оригінальні вирізи характеризували моду двадцятих років. В цей же час завоювали авторитет і французькі дизайнери, встановлюючи модні тренди як в жіночому, так і в чоловічому одязі.

Нижня білизна

Мода двадцятих років спричинила справжню революцію у сфері нижньої білизни: жінки відмовилися від незручних корсетів, що здавлюють груди, на користь більш легкої і практичної нижньої білизни, яка не утрудняла свободу рухів. На початку двадцятих років дизайнери винайшли сучасний бюстгальтер, він миттєво став популярним у жінок всього світу.

Нова мода - вільна, зручна, легка - дозволила жінкам відчути себе вільніше і упевненіше: займатися танцями, спортом, водити автомобілі.

Взуття

Через появу коротких платтів і спідниць дизайнери жіночого одягу і аксесуарів почали приділяти все більшу увагу взуттю, яке поступово перетворилося на один з ключових модних аксесуарів. Виробники взуття, нарешті, почали експериментувати з новими стилями, матеріалами, яскравими кольорами.

Пляжний одяг

Епоха двадцятих років стала революційною не лише для жіночого одягу і нижньої білизни, але і для одягу пляжного. На зміну темним, важким, мішкуватим і здебільше абсолютно негарним купальникам прийшли нові моделі - з легких тканин, світлих відтінків, які підкреслюють форми жіночого тіла. Звичайно, відношення бюрократів до таких революційних нововведень мінялося набагато повільнішим, що привело до багаточисельних конфліктів.

На початку двадцятих років купальні костюми закривали велику частину тіла жінки - від шиї до колін - і виготовлялися з щільних матеріалів, наприклад, шерсті. Зазвичай такі купальники були темними, що гарантувало їх щільність і непрозорість навіть при намоканні. До кінця ж десятиліття пляжний одяг став куди відвертішим - до моди увійшли купальники, що складалися з пляжного топа завдовжки до стегон і пари коротких шортиков. На зміну коричневому і чорному прийшли яскраві кольори - червоний і блакитний.

Головні убори

Дамські капелюшки, на початку двадцятих років мали широкі поля, але до кінця десятиліття практично повністю позбулися їх. Поява нових стильних коротких стрижок привела, у свою чергу, до популярності нових моделей капелюшків - впритул прилеглих до голови, практично повністю позбавлених полів і відповідних за кольором яскравим ансамблям.

ретро-стиль 20 років
ретро-стиль 20 років
ретро-стиль 20 років

ретро-стиль 20 років
ретро-стиль 20 років
ретро-стиль 20 років

Аксесуари

Головною відмінністю жіночих аксесуарів епохи двадцятих років стала велика кількість леліток - повсякденні і вечірні сумочки прикрашалися багаточисельними лелітками і виготовлялися з атласу або шовку. Красиві сумки доповнювалися блискучими ременями, браслетами і намистами.

Для ювелірів епохи двадцятих років головним джерелом натхнення служили східні мотиви і давній Єгипет. Основою дизайну ювелірних прикрас служили прості геометричні форми і кольорові напівдорогоцінні камені, а найпопулярнішим металом було не золото, а платина. Однією з найактуальніших прикрас вважалися вишукані, розкішні брошки з великою кількістю коштовних каменів і довгі шпильки для одягу, які відповідали відразу двом цілям, - і утримували одяг на місці, і служили його прикрасою. @ed